پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زالی عنوان کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به چالش‌های منابع مالی حوزه سلامت، گفت: منابع حوزه سلامت نباید با چالش عدم پایداری رو به رو باشد.

منتشر شده در 2 بهمن 1401
در سرویس

علیرضا زالی، در دومین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی که روز یکشنبه، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، اعضای هیئت رئیسه و جمعی از مسئولان در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، شاخص‌های شفافیت، کارآمدی و نظام مبتنی بر نظام مالی را مورد بررسی قرار داد.

وی به حرکت روبه جلوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به سمت نشان‌دار کردن دارایی‌های دانشگاه، دسترسی سازمان حسابرسی به استاد مالی بدون هیچ مانع و محدودیتی، انعطاف‌پذیری در بودجه تفصیلی و شفافیت مالی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، استفاده از تکنولوژی‌های نوین را راه میانبری برای دسترسی مطلوب‌تر به انضباط مالی دانست و گفت: اتصال به درگاه‌های ملی، استفاده از اتوماسیون و بهره‌مندی از پورت‌های دولت الکترونیک توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از برنامه‌های اصلی دانشگاه برای دسترسی به این مهم است.

زالی با تاکید بر اینکه عمده فعالیت‌های دانشگاه بر مبنای نظام داده پردازی HIM استوار است، عنوان کرد: سامانه اچ آی ام فرصتی برای نگاه به هنگام به فرآیندها ایجاد کرده که در کنار ارزیابی‌های داخلی در ممیزی عملکردها نیز نقشی اثرگذار دارند.

وی با اشاره به چالش‌های تأمین منابع حوزه سلامت تاکید کرد: منابع حوزه سلامت نباید با چالش عدم پایداری رو به رو باشند، برای خدمات با کیفیت‌تر به مردم سیال بودن، دسترسی و پایداری ارکان ضروری‌اند.

زالی با بیان اینکه انضباط مالی استراتژی اجتناب‌ناپذیر برای کارایی نظام اقتصادی است، ادامه داد: جریان نقدیندگی، ارائه خدمات و تأمین کالا و تخصیص سرمایه عناصر مهمی هستند که برون داد نظام‌های مالی عمومی را فراهم می‌کنند که در تمام این فاکتورها انضباط مالی اثرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: اگر نظام اقتصادی به شکلی مطلوب و کارا اداره نشود، بررسی‌ها و انضباط مالی ابتر خواهد ماند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، استفاده از ظرفیت‌های غنی کارشناسان حوزه اقتصاد را راهکاری مؤثر برای کاهش آسیب‌های اقتصادی، آنالیز و بهبود وضعیت اقتصادی عنوان کرد.

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از دیگر مواردی بود که زالی به آن پرداخت و با اشاره به پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول برای سال آینده، گفت: این سازمان پیش‌بینی می‌کند برای سال ۲۰۲۳ دنیا با کاهش درآمد جهانی مواجه شود که در این ارزیابی تکانه‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ بی اثر نیستند، بنابراین این ارزیابی بیانگر این موضوع خواهد بود که کاهش شتاب رشد اقتصادی عالم گیر خواهد بود.

وی با اشاره به وسعت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۱۸ هزار و ۶۰۰ کارمند، هزار و ۸۴۲ عضو هیئت علمی و ۱۲ هزار و ۷۰۰ دانشجو، به ناوگان وسیع سرمایه نیروی انسانی دانشگاه اشاره کرد و اختصاص سهم مطلوب‌تری از سبد منابع عمومی کشور در حوزه آموزش، بهداشت و درمان را خواستار شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/18107

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی