پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دشمن به طرق مختلف در پی بهانه سازی با هدف ایجاد اختلال در بازگشایی مدارس و دانشگاه ها است. اما نکته قابل تأمل اینجاست که برخی رسانه های داخلی منتشب به جریان غربگرا نیز در این پازل بازی کرده و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

منتشر شده در 29 مرداد 1402
در سرویس

فرزاد بادپا، از نیروهای خدماتی حرم شاهچراغ (ع) با فداکاری توانست تروریستی که به حرم شاهچراغ (ع) حمله کرده بود را متوقف و زمین‌گیر کند.

این خادم حرم مطهر شاهچراغ (ع) لحظه حادثه این گونه تشریح کرد: «آن شب حرم زائران زیادی داشت، در زمان تیراندازی ابتدا فکر کردم صدای ترقه است، بیرون آمدم، دیدم زائری زمین افتاده است و خواهر زائری دیگری هم که تیر خورده بود و از پایش خون می‌آمد بر روی زمین افتاده بود.»

رسانهرسانهرسانه

وی ادامه داد: «فرد تروریست با سلاح کلاشی که در دست داشت به سمت مردم حمله می‌کرد، پشت سرش دویدم به او حمله کردم و او را روی زمین انداختم تا زمانی که نیروهای عملیاتی رسیدند.»

بادپا در پاسخ به این سوال که در لحظه‌ای که فرد تروریست را دنبال می‌کردید و به سمت شما برگشت، آیا نترسیدید که مورد حمله قرار بگیرید، گفت: «در آن لحظه نگاه به گنبد حرم کردم و دلم قرص شد، احساس کردم فردی از پشت سر مرا به جلو هل داد و گفت حرکت کن؛ مطمئن بودم دست حضرت پشت سرم است. وقتی به فرد تروریست رسیدم با زانو ضربه‌ای به او زدم و به زمین افتاد. پس از آن دست‌هایش را به پشت آوردم، کلامی حرف نزد.»

رسانهرسانهرسانه

وی در ادامه گفت: «او را در نزدیکی سقاخانه به زمین زدم، در آن قسمت عصرها فرش پهن می‌کنیم تا زائران استراحت کنند. حدود پنجاه تا شصت زائر آنجا بودند، فرد تروریست قصد حمله به آن‌ها را داشت .»

این اقدام فداکارانه خادم حرم شاهچراغ(ع) بازخورد وسیعی در فضای مجازی و افکارعمومی داشت. طبیعی است که این اقدام شجاعانه و جلوگیری از کشتار مردم ایران، در رسانه های معاند سانسور شود. در همین رابطه رسانه هایی از جمله بی بی سی، صدای آمریکا، اینترنشنال، رادیوفردا و…در اقدامی هماهنگ، قهرمان حرم شاهچراغ را سانسور کردند.

اما ماجرا به همین جا ختم نشد. برخی رسانه های جریان غربگرا در داخل نیز دقیقا همراستا با عملیات رسانه ای دشمن، این خادم فداکار و این اقدام شجاعانه و این رویداد مهم را سانسور کردند.

سوال اینجاست که رسانه های غربگرا چرا این خبر مهم را سانسور کردند؟! این رفتار تأمل برانگیز این شائبه را ایجاد می کند که گویی این رسانه ها همانند رسانه های معاند از اینکه مرد و زن و کودک و پیر و جوان ایرانی توسط یک تروریست تکفیری به قتل نرسیده اند، ناراحت هستند!

ارسال پالس «آشوب در مدارس» توسط یک روزنامه داخلی

در روزهای گذشته، سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان این‌که دشمن برای سال جدید تحصیلی، برنامه خواهد داشت، تاکید کرد:«در این حوزه باید برنامه‌ریزی شود تا کودکان، ابزار دشمنان نشوند. زیرا آنان هیچ ابزار علم و پیشرفتی را شایسته ما نمی‌دانند و ضرورت دارد تا خانواده‌ها را مطلع کنیم و اجازه ندهیم مدل‌های ظاهری، قلب و چهره‌های جوانان ما را لکه‌دار کند یا افکار آنان ذهن‌های دانش‌آموزان ما را آلوده کند.»

در سال گذشته چند حوزه بسیار مهم در جنگ ترکیبی به‌صورت همزمان مورد حمله قرار گفت؛ یکی از این بخش‌ها، حوزه آموزش بود که با تمرکز بر به تعطیلی کشاندن دانشگاه‌ها و مدارس کلید خورد و امتداد این پروژه در ماجرای مسمومیت سریالی در مدارس نیز دنبال شد و البته در نهایت ناکام ماند.

رسانه

رهبر معظم انقلاب- ۱۱ مهر ۱۴۰۱- با اشاره به آشوب ها فرمودند:« این حرکات عادّی نبود، طبیعی نبود. این اغتشاش برنامه‌ریزی داشت؛‌ این اغتشاش برنامه‌ریزی‌شده بود. اگر قضیّه‌ی این دختر جوان هم نبود، یک بهانه‌ی دیگری درست میکردند برای اینکه امسال در اوّل مهر به دلیلی که عرض خواهم کرد، در کشور ناامنی درست کنند، اغتشاش درست کنند. چه کسی این را برنامه‌ریزی کرده؟ بنده بصراحت میگویم این برنامه‌ریزی کار آمریکا، کار رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است؛ نشسته‌اند برنامه‌ریزی کرده‌اند. عَمَله و مزدوران و حقوق‌بگیران آنها، بعضی از ایرانی‌های خائن هم که در بیرون از کشور هستند، به اینها کمک کردند.»

دشمن به طرق مختلف در پی بهانه سازی با هدف ایجاد اختلال در بازگشایی مدارس و دانشگاه ها است. اما نکته قابل تأمل اینجاست که برخی رسانه های داخلی منتشب به جریان غربگرا نیز در این پازل بازی کرده و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

در جدیدترین نمونه، «علی ربیعی» وزیر استیضاح شده ی «تعاون،کار و رفاه اجتماعی» در دولت قبل در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: «لایحه عفاف و حجابی که به مجلس رفت و در نهایت به دور از منظر افکار عمومی به صورت «اصل هشتاد و پنجی» آن‌چنان گسترده شده که نزاع و ستیز را به مدارس هم انتقال خواهد داد.»

وی در ادامه نوشت:«من به سهم خودم در اوایل ناآرامی‌های پاییز ۱۴۰۱، در چند مقاله اشاره کردم که این رخدادها به پایان خواهد رسید و منحنی این ناآرامی‌ها روزی فروکش خواهد کرد اما ذهنیت ناآرام در جامعه همچنان باقی خواهد ماند.»

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/880

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی