پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما:

رییس مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما می‌گوید مناظره اول را بیش از ۱۹ میلیون نفر دیده‌اند و با وضعیت فعلی، انتخابات به دور دوم می‌رود.

منتشر شده در 1 تیر 1403
در سرویس

حسین شاکری‌نژاد در گفتگو با برنامه «زمانه» شبکه دو گفت: فردای مناظره اول ریاست جمهوری، یک نظرسنجی تلفنی توسط مرکز تحقیقات صدا و سیما انجام و مشخص شد که مناظره اول ۳۱ درصد مخاطب داشت. نظرسنجی‌های دیگر نیز تقریبا همین میزان مخاطب را احصا کرده بودند. اگر این عدد را در جامعه بالای ۱۸ سال که حدودا ۶۱.۵ میلیون نفر است لحاظ کنیم، تقریبا می‌توان گفت که بیش از ۱۹ میلیون نفر مناظره اول را تماشا کرده‌اند.

او در پاسخ به  اینکه وضعیت نظرسنجی‌ها درباره میزان مشارکت چگونه است، بیان کرد: در تمام نظرسنجی‌ها، کماکان درصد بالایی از کسانی که قصد رای دادن دارند، می‌گویند هنوز تصمیم نگرفته‌اند به چه کسی رای دهند.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما همچنین تصریح کرد:  با شرایط فعلی انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود و احتمالا همه در فضای مجازی دیده‌اند که فاصله سه نفر از نامزد‌ها بسیار نزدیک است و حتی در نظرسنجی‌های مختلف جایگاه آن‌ها جابه جا می‌شود. نکته‌ای که تا امروز به نظر می‌رسد خیلی جدی باشد، این است که ظاهرا انتخابات در دور اول تمام نمی‌شود و تا به امروز طبق نظرسنجی‌ها، هیچ کدام از نامزد‌ها نمی‌توانند ۵۰ درصد آرا را داشته باشند و انتخابات به دور دوم می‌رود؛ البته اگر هفته اینده اتفاق خارق‌العاده‌ای رخ ندهد.

منبع : جوان
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/173895

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی