پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دیدار وزیر دفاع ارمنستان با رئیس جمهور

رئیس جمهور با تاکید بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران نسبت به استقرار صلح، ثبات و امنیت در منطقه قفقاز، گفت: ایران با تاکید بر موضع ثابت خود مبنی بر نپذیرفتن هیچ‌گونه تغییری در مرزها و ژئوپولتیک منطقه، قاعده حاکم بر روابط میان کشورهای منطقه را احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و عدم مداخله بیگانگان در امور منطقه می‌داند.

منتشر شده در 17 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ سید ابراهیم رئیسی عصر امروز (پنجشنبه) در دیدار آقای سورن پاپیکیان وزیر دفاع ارمنستان و هیئت همراه، با تاکید بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران نسبت به استقرار صلح، ثبات و امنیت در منطقه قفقاز، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر موضع ثابت خود مبنی بر نپذیرفتن هیچگونه تغییری در مرزها و ژئوپولتیک منطقه، قاعده حاکم بر روابط میان کشورهای منطقه را احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و عدم مداخله بیگانگان در امور منطقه می‌داند.

رئیس جمهور با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی در راستای استقرار و تقویت صلح و ثبات در قفقاز، ابراز امیدواری کرد که مذاکرات وزیر دفاع ارمنستان با همتای ایرانی خود، ارتقای هر چه بیشتر امنیت منطقه را در پی داشته باشد.

رئیسی با خوب توصیف کردن روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف را در جهت توسعه روابط و ارتقای امنیت منطقه موثر و حائز اهمیت دانست.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تامین امنیت منطقه صرفا توسط کشورهای همین منطقه قابل تحقق است، افزود: میدان دادن به بیگانگان امنیت‌آور نخواهد بود و امنیت و آرامش فقط با همکاری کشورهای منطقه تضمین خواهد شد.

سورن پاپیکیان وزیر دفاع ارمنستان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حفظ حاکمیت کشورها و دفاع مقتدرانه از صلح در منطقه، استقرار صلح در قفقاز را مهم‌ترین مسئله در دستور کار ارمنستان عنوان کرد و گفت: ما متعهد به حفظ صلح در قفقاز با احترام متقابل به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی همه کشورها هستیم.

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/163161

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی