پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دیدار رئیس‌جمهور فرانسه با ولیعهد عربستان سعودی که متهم به صدور دستور قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی است با انتقاد گروه‌های حقوق بشری روبرو شده است.

منتشر شده در 6 مرداد 1401
در سرویس

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه قرار است امروز پنجشنبه میزبان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی باشد. این دیدار با انتقاد گروه‌های حقوق بشری روبرو شده است.

رسانه‌های بین‌المللی از جمله خبرگزاری رویترز دیدار ماکرون با محمد بن سلمان را بخشی از تلاش کشورهای غربی برای جلب حمایت عربستان سعودی به عنوان یکی از کشورهای اصلی تولیدکننده نفت در بحبوحه جنگ در اوکراین دانسته‌اند.

مخالفان دولت فرانسه و گروه‌های حقوق بشری، تصمیم ماکرون برای دعوت کردن بن‌سلمان به ضیافت شام در کاخ الیزه را مورد انتقاد قرار داده‌اند. محمد بن‌سلمان، بنا به شواهد مختلف فردی است که در سال ۲۰۱۸ دستور صدور قتل جمال خاشقچی و قطعه قطعه کردن آن در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول را صادر کرد.

سفر ولیعهد سعودی به پاریس دو هفته بعد از دیدار جو بایدن با بن‌سلمان در ریاض انجام می‌شود. این دیدار با واکنش «آگنس کالامارد»،دبیر کل سازمان عفو بین‌الملل همراه شد. او در توییتر نوشته است: «بازگرداندن حیثیت به این شاهزاده قاتل در فرانسه هم همانند ایالات متحده به عنوان سیاست واقع‌گرایانه توجیه خواهد شد، اما در واقع چیزی که غلبه دارد، التماس است. با واقعیت روبرو شویم.»

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42163

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی