پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

تحریم‌کنندگانی که بیشترین ثبت‌نام را در انتخابات داشتند!

حزب اتحاد ملت که در ایام ثبت‌نام انتخابات تلاش می‌کرد با سرد نشان‌دادن فضای انتخابات نمایش عدم نامزدی در انتخابات به‌راه بیندازد، گویا بیشترین تعداد ثبت‌نامی را داشته که فهرست آن منتشر شده است.
منتشر شده در 14 آذر 1402
در سرویس

این ادعا موجب شد یکی از کانال‌های خبری اصلاح‌طلب که از سوی یکی از چهره‌های رسانه‌ای شناخته‌شده این جریان اداره می‌شود، در واکنش به این خبر، فهرست بلندی از اصلاح‌طلبان عضو حزب اتحاد ملت را معرفی کند که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.

اسامی مطرح‌شده از سوی این کانال که عضو حزب اتحاد ملت هستند عبارت‌اند از حرج چلداوی، سید فرید موسوی، مهدی شیرزاد، سعید رادمنش، رمضانعلی فردوسی، محمد خلخالی، آیدین پیرزه، سید مرتضی فیاضی، علی نوذرپور، غلامعلی ابراهیم سوته، حبیب‌الله محمدی، عبدالرحمن نارویی، مرتضی برهان، علی رشیدی، مهدی شیرکوند، حسن آل‌بویه، سهراب شرافتمند، مجتبی سلطانی، الله‌کرم نصیری، علی‌اکبر شمشیری، اکبر ظریفی، صادق محمدی، داود عسگری، محمدمیثم ورچهره، آرتیکاس اقبالی، محمود طالقانی‌نژاد، زهرا آوجیان، فریده بزنی، منیژه کیش حضرت سلطانی، عاطفه جوادی.

علی شکوری‌راد عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت هم در واکنش به اینکه تعدادی از اعضای این حزب به‌دلیل ثبت‌نام در انتخابات اخراج شدند، گفت: این خبر صحت ندارد و داخل حزب اتحاد ملت با هیچ کدام از اعضای حزب به‌دلیل ثبت‌نام در انتخابات برخورد و مؤاخذه نشده است چه برسد به اینکه اخراج شوند.

حزب اتحاد ملت که اکثریت شورای مرکزی آن را چهره‌های حزب منحله مشارکت تشکیل می‌دهند، در سال 1394 با برگزاری اولین کنگره حزبی اعلام موجودیت کرد و علی شکوری‌راد اولین دبیرکل آن بود و در زمان حاضر آذر منصوری جایگزین وی شده است.

جبهه اصلاحات ایران که شاکله آن را طیف تندروی این جریان همچون اعضای حزب اتحاد ملت تشکیل می‌دهد و رئیس این جبهه نیز آذر منصوری است، پیش از شروع ثبت‌نام انتخابات مجلس دوازدهم، با ژست عدم نامزدی وانمود می‌کردند که برنامه‌ای برای انتخابات ندارند و با تعلل فراوان در ایام پیش‌ثبت‌نام در نهایت اعلام کردند که  افراد مختارند در انتخابات شرکت کنند یا نکنند!

با وجود این، پس از انتشار خبر احراز صلاحیت‌ها از سوی هیئت‌های اجرایی، واکنش‌های مختلفی را از سمت اصلاح‌طلبان شاهد بودیم. دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت در نشست خود اعلام کرد: این اقدام لوازم خودتحریمی در انتخابات مجلس دوازدهم را کامل کرده و در این شرایط نمی‌توان از جریان‌های سیاسی منتقد وضع موجود انتظار فعالیت انتخاباتی داشت!
حسین مرعشی دبیرکل سازندگی هم در مصاحبه با روزنامه سازندگی گفت: این رقابت میان رئیسی و قالیباف است نه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان!

اظهارنظرهای غلاظ و شداد اصلاح‌طلبان و واکنش‌های هیجانی آنها نشان می‌داد که یا افرادی را به صحنه فرستادند که تأییدصلاحیت شوند و بعد اعلام کنند که از آنها حمایت می‌‌کنند و یا آنکه باتوجه به مجازی بودن ثبت‌نام و پیش‌ثبت‌نام، چهره‌های میانی این جریان چراغ‌خاموش ثبت‌نام کرده‌اند و اکنون به‌دلیل ردصلاحیت‌ها در مرحله هیئت‌های اجرایی بخشی از برنامه انتخاباتی آنها با مشکل مواجه شده است.

انتشار فهرست بلندبالای حزب اتحاد ملت که پیش از همه بر کوس ثبت‌نام نکردن می‌کوبید و مدعی سرد بودن فضای سیاسی جامعه  بودند، نشان می‌دهد که در پشت‌پرده در حال گرم کردن برای ورود به گود انتخابات هستند و باید دید در روزهای آینده  آیا فهرست‌های دیگری از اصلاح‌طلبان ثبت‌نام‌کرده منتشر می‌شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/150374

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی