پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خبرگزاری لبنان:

ارتش رژیم صهیونیستی امروز پنج‌شنبه مناطقی در جنوب لبنان را هدف حملات با بمب‌های ممنوعه قرار داد.

منتشر شده در 28 دی 1402
در سرویس

خبرگزاری لبنان اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه اقدامات متجاوزانه خود علیه مناطقی در جنوب لبنان، بخش شرقی شهرک مرزی «میس الجبل» را با خمپاره‌های حاوی ماده ممنوعه فسفر سفید هدف قرار داد تا خودروهای خود را از این منطقه به عقب ببرد.

طبق توافقنامه ژنو سال ۱۹۸۰ خمپاره‌های فسفری سلاحی ممنوعه در جهان است و استفاده از فسفر سفید به عنوان سلاحی آتش‌زا علیه انسان‌ها و محیط زیست ممنوع است.

همچنین این خبرگزاری گزارش داد، یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی راکتی را به حیات خانه‌ای در مرکز شهرک «کوکبا» شلیک کرد که تنها خسارات مالی برجای گذاشت و همین‌طور یک راکت در میان خانه‌های شهرک «حولا» سقوط کرد.

علاوه بر این یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی خودرویی را در بازار «الخان» در نزدیکی شهرک «کوکبا» هدف قرار داد و توپخانه این ارتش ۲ خمپاره را به اطراف این شهرک شلیک کرد.

جنگنده‌های اسرائیلی نیز حملات هوایی را علیه مناطق اطراف دو شهرک «رب الثلاثین-الطیبه» و «العدیسه» انجام دادند و اطراف شهرک «یارین» نیز هدف حمله توپخانه‌ای قرار گرفت.

حزب‌الله لبنان و گروه‌های فلسطینی در لبنان در راستای همبستگی با نوار غزه که از هفتم اکتبر با حملات ویرانگر ارتش متجاوز صهیونیستی روبه‌رو است، تقریبا هر روز حملات پراکنده‌ای را علیه اشغالگران در فلسطین اشغالی انجام می‌دهد.

در حملاتی که ارتش رژیم صهیونیستی تا چهارشنبه علیه مناطق جنوبی لبنان انجام داده، ۳۰ غیرنظامی لبنانی از جمله سه خبرنگار و سه کودک، یک سرباز ارتش لبنان، پنج تن از نیروهای گردان القسام، شاخه لبنان و نیز ۱۶۲ تن از نیروهای حزب‌الله  به شهادت رسیدند.

در این حملات متقابل ۹ سرباز ارتش رژیم صهیونیستی و پنج شهرک‌نشین نیز به هلاکت رسیدند.

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/155700

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی