پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران گفت: در ایران آزادانه در حال زندگی هستیم که این محبت را باید قدرشناس رهبر جمهوری اسلامی ایران باشیم.

منتشر شده در 10 دی 1402
در سرویس

همزمان با فرا رسیدن سال نو میلادی استاندار مازندران با حضور در شهرستان نور محل اسکان اسقف ارامنه کاتولیک ایران و رئیس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران سرکیس داویدیان سال نو میلادی را به هموطنان مسیحی ایران تبریک گفت.

سرکیس داویدیان  در این دیدار با بیان اینکه ما در ایران آزادانه در حال زندگی هستیم که این محبت را باید قدرشناس رهبر جمهوری اسلامی ایران باشیم، اظهار داشت: در سایه الطاف رهبر انقلاب اسلامی ایران، ارامنه در آرامش و برخورداری از آزادی‌های اجتماعی و دینی هستند.

اسقف داویدیان با محکومیت جنایت رژیم صهیونیستی در غزه گفت: ارامنه سیاست‌های شیطانی قدرت‌های بزرگ را محکوم می‌کنند؛ ایران برای ایجاد صلح و آرامش بهترین عزیزان خود همانند سردار حاج قاسم سلیمانی و شهید اخیر سید رضی موسوی را تقدیم کرد.

رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران با بیان اینکه اهل حلب سوریه هستم و سیاست‌های شیطانی قدرت‌های بزرگ را محکوم می‌کنم، اضافه کرد: اقلیت‌های دینی در اصفهان و شهرهای دیگر هم آزادانه در حال زندگی هستند و در مدت هشت سال که از سوی ‌پاپ به عنوان اسقف ارامنه کاتولیک در ایران مشغول به خدمت هستمف از ایرانیان خاطرات خوبی دارم.

استاندار مازندران نیز با بیان این که مسلمانان و مسیحیان در ایران، زندگی مسالمت آمیزی دارند که این امر می‌تواند زمینه همکاری اقتصادی را گسترش دهد، گفت: این استان برای سرمایه‌گذاری های اقتصادی هموطنان ارامنه با توجه به رونق تجارت مازندران با کشورهای همسایه و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم آمادگی دارد. ‎

سید محمود حسینی‌پور‌ با بیان این که، در حال حاضر صادرات مازندران به کشورهای همسایه رونق گرفته است، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های ممتاز مازندران آماده همکاری با سرمایه‌گذاران ارامنه در داخل و خارج ایران هستیم.

استاندار مازندران افزود: ارامنه در ایران بیش از 100 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند و در طول تاریخ در این خطه زندگی مسالمت آمیزی با مسلمانان داشتند.

حسینی‌پور با بیان این مطلب که موضع اسقف کاتولیک ایران در مورد غزه ستودنی است، ادامه داد: این مهم نشان از آن دارد که ارامنه همانند مسلمانان خواستار صلح و آرامش هستند. در حال حاضر اقلیت‌های دینی و ارامنه با آزادی دینی و اجتماعی در ایران زندگی می‌کنند که این امر یک افتخار برای کشور ما محسوب می‌شود.

استاندار مازندران با بیان این که، موضع مسیحیان ایران بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی قابل ستایش است، افزود: فرزندان شایسته ایران خواستار صلح و آرامش در کشورهای اسلامی هستند. رهبر معظم انقلاب هم توجه خاصی به ارامنه دارد و در همین راستا دیدارهایی با خانواده‌های ارامنه ایران داشته است.

منبع : تسنیم
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153162

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی