پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

مدیر کل مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت با اشاره به اتصال بیش از ۴۱ هزار حساب‌ به خزانه، گفت: شفافیت مهم‌ترین اصل عملیاتی شدن جهاد تبیین است، اصلی که بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و معنایش این است که مسؤولان عملکرد خود را به طور واضح در اختیار مردم قرار دهند.
منتشر شده در 18 آذر 1402
در سرویس

سید جواد طبائیان مدیر کل مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اصل شفافیت مالی در وزارت بهداشت گفت: شفافیت مهم‌ترین اصل عملیاتی شدن جهاد تبیین است، اصلی که بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و معنایش این است که مسؤولان عملکرد خود را به طور واضح در اختیار مردم قرار دهند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور هم در ابتدای  دولت در مجلس، شفاف‌سازی را جزئی از برنامه‌های دولت معرفی و  وزیر بهداشت هم در رابطه با شفاف‌سازی تأکید مؤکد دارد، ما هم با تمام توان این سیاست‌ها را پیگیری می‌کنیم.

طبائیان با اشاره به اتصال بیش از ۴۱ هزار حساب‌ به خزانه گفت: ابتدای سال ۱۴۰۱، ۴۳ هزار و ۸۸ حساب بانکی با ۹ همت گردش مالی داشتیم، در سال ۱۴۰۲ با پیگیری، مکاتبه و پایش‌هایی که انجام دادیم؛ گردش مالی حساب‌ها به پنج همت رسید.

مدیر کل مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: ابتدای آذرماه تعداد حساب‌های متصل نشده به خزانه به یک هزار و ۸۰۶ حساب با کمتر از یک همت گردش مالی رسید، باید توجه داشت که بسیاری از حساب‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی گردش مالی و موجودیشان صفر است.

وی درباره علت بسته نشدن همه حساب‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: برخی دانشگاه‌ها برای ساخت خوابگاه و بیمارستان وام گرفته‌اند و بانک قادر به بستن حساب نبوده و به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده که تنها در صورت تسویه وام می‌تواند حساب را ببند و باز بودن این قبیل حساب ها قانونی است.

مدیر کل مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  یادآوری کرد: همچنین برخی حساب‌ها بین دانشگاه علوم پزشکی و پرسنل دانشگاه باز شده و امکان بستن آنها نیست، یا در مواردی پیمانکاری اختلاف حساب پیدا کرده و از دادگاه حکم گرفته و حساب دانشگاه مسدود شده به همین دلیل دانشگاه امکان مسدود کردن این حساب را ندارد و برای اتصال همه حساب‌ها به خزانه وزارت بهداشت به همکاری سایر دستگاه‌ها هم نیاز داریم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/150863

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی