پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

40 هزار تن بمب بر سر مردم غزه؟

ئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولت غزه: نیروهای اشغالگر ویرانی‌های عظیمی در زیرساخت‌ها و خانه‌‌‌ها به بار آورده‌‌اند و ۴۰ هزار تن مواد منفجره روی غزه ریخته‌اند.
منتشر شده در 5 آذر 1402
در سرویس

«سلامه معروف» رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولت غزه، ظهر امروز (یکشنبه)، آمار و اطلاعاتی جدیدی از حملات هوایی و زمینی رژیم اسرائیل به نوار غزه اعلام کرد.

سلامه معروف که با شبکه «الجزیره» مصاحبه می‌کرد، گفت طی روزهای آتش‌بس، تعداد کشتارهای جمعی بزرگی که نیروهای اسرائیلی مرتکب شده‌اند، تازه مشخص شده است.

آتش‌بس انسانی در نوار غزه از ساعت ۷ صبح روز جمعه به وقت محلی (سوم آذر) وارد فاز اجرایی شده است. این آتش‌بس به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت و طی آن تعدادی از اسرا در نزد طرفین جنگ مبادله خواهند شد.

رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولت غزه در ادامه اضافه کرد: «نیروهای اشغالگر ویرانی‌های عظیمی در زیرساخت‌ها و خانه‌‌‌ها به بار آورده‌‌اند و ۴۰ هزار تن مواد منفجره روی غزه ریخته‌اند».

معروف تاکید کرد جنایت‌هایی که نیروهای اسرائیلی در نوار غزه انجام داده‌اند، به دور از دوربین‌ها انجام شده و ارتباط با جهان خارج هم‌اکنون برای نوار غزه دشوار شده است.

رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولت غزه با انتقاد از نهادهای بین‌المللی اشاره کرد که این نهادها و مؤسسات در نوار غزه غایب هستند و غزه هم‌اکنون نیازمند یک بیمارستان صحرایی بزرگ است.

سلامه معروف همچنین خبر داد بیمارستان الشفاء فاقد امکانات است و دیگر قابل استفاده نیست. او ادامه داد: «ادعاهای اشغالگران درباره بیمارستان الشفاء احمق فرض کردن رسانه‌هاست».

این مقام دولت غزه در پایان گفت صدها شهید فلسطینی در پی حملات اسرائیل در محل شهادتشان دفن شده‌اند و ویرانی‌های به‌با‌ر‌آمده بیانگر تمایل تل‌آویو برای تبدیل غزه به یک محل غیرقابل سکونت است.

نهادهای بهداشتی در نوار غزه اعلام کرده‌اند که شمار فلسطینیانی که در حملات رژیم اسرائیل به شهادت رسیده‌اند به بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

علی‌رغم ورود محدود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، مقامات فلسطینی تاکید دارند که این کمک‌ها تنها پاسخگوی بخشی از نیاز مردم است و شهروندان فلسطینی نیازمند کمک‌های بیشتری هستند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/148788

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی