پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رهبر انصارالله:

رهبر جنبش انصارالله با اشاره به توطئه مشترک آمریکا و اسرائیل برای اشغال کشورهای اسلامی، تأکید کرد که 11 سپتامبر نیز توسط صهیونیستها رقم خورد تا به این بهانه، بر مسلمانان مسلط شوند.

منتشر شده در 17 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ سید «عبد الملک بدر الدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله و انقلاب یمن امروز سه‌شنبه به مناسبت سالگرد  شهادت «حسین بدر الدین الحوثی» بنیانگذار این جنبش سخنرانی کرد و به بررسی آخرین تحولات منطقه و یمن پرداخت.

الحوثی با اشاره به اینکه دولت علی عبدالله صالح به خاطر جلب رضایت آمریکا و طی حملات سه ماهه، حسین الحوثی را به شهادت رساند، گفت: شهید قرآن (الحوثی) با نظارت و تشویق آمریکا شهید شد. او با طرح قرآنی خود، امت [اسلامی] را به سمت مقابله با حملات آمریکا، اسرائیل و غرب هدایت می‌کرد.

رهبر انصارالله با بیان اینکه وقایع 11 سپتامبر توسط صهیونیستها خلق شد تا بهانه‌ای برای تسلط مستقیم بر مسلمانان، از بین بردن هویت و اشغال کشورهایشان باشد، ادامه داد: این شهید با طرح قرآنی و با اقدامات عملی، سکوت در این قضیه را در هم شکست.

حمله آمریکا، شر مطلق بود

الحوثی با اشاره به اینکه در آن زمان، موضع بیشتری کشورهای عربی، تسلیم شدن در برابر آمریکا یا همپیمانی با آن بود، گفت: در آن زمان، حملات اسرائیل به ملت فلسطین نیز بیشتر بود و کشورهای عربی هم فقط برای صلح طرح ارائه می‌کردند. آمریکا نیز سیطره نظامی بر این کشورها داشت.

وی با بیان اینکه آمریکاییها حتی سلطه اقتصادی نیز داشتند، درباره سلطه امنیتی این کشور هم تأکید کرد: این سلطه از رهگذر مسلط کردن تکفیریها بر ملتها و گسترش انواع جنایات و تغذیه فتنه‌های مختلف صورت می‌گرفت. در سطله سیاسی نیز آمریکا مانع از ثبات سیاسی [در این کشورها] می‌شد.

رهبر یمن با تأکید بر اینکه آمریکا در این کشور، سرویسهای امنیتی را به ابزاری سرکوب بدل کرده بود، ادامه داد: حمله آمریکا به معنای واقعی کلمه، شرق مطلق بود و هیچ سودی برای امت ما نداشته است.آنان فکر می‌کردند با از میان برداشتن رهبر شهید (حسین الحوثی) پروژه قرآنی را نیز از بین برده‌اند، ولی این طرح گسترش پیدا کرد.

لابی صهیونیسم، اسلام را تنها مانع طرحهای شیطانی خود می‌داند

الحوثی با تأکید بر اینکه لابی صهیونیسم موفق شد بر جوامع غربی از جمله آمریکا مسلط شود و از امکانات آن به سود خود استفاده کند، گفت: لابی صهیونیسم، اسرائیل را به عنوان دشمن خطرناکی برای اسلام ایجاد کرد برخی بر این باورند که طرحها و توطئه‌های دشمنان، تصادفی است، ولی اینها، طرحهای راهبردی آنان است.

رهبر انصارالله با بیان اینکه هدف اصلی دشمنان، تسلط کامل مسلمانان و خلاص شدن از دست اسلام است، تصریح کرد: لابی صهیونیسم، فقط اسلام را مانع اصلی در برابر طرحهای شیطانی خود می‌داند؛ البه اصیل قرآنی، نه اسلامی که تحریف شده است.

وی با اشاره به اینکه گروهی از صهیونیستها، سرزمین فلسطین را اشغال کرده و ملت آن را در برابر همه شکنجه می‌دهند، خاطر نشان کرد: در ازای هر یهودی در فلسطین، بیش از 150 هزار مسلمان وجود دارند که فقط نظاره‌گر کشتار مردم فلسطین هستند و هیچ کاری برای انان انجام نمی‌دهند.

الحوثی با تأکید بر اینکه مقابله با لابی صهیونیسم و مزدورانش باید به یک پروژه عملی در میان امت اسلام بدل شود، گفت: ما ابا تکیه بر ایمان، مقابله با آمریکا و اسرائیل و انگلیس را آغاز کرده‌ایم.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/158470

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی