پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

بر اساس داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور، اکنون وضعیت ۶ شهر در استان تهران قرمز و ناسالم است و ۳ شهر در وضعیت بنفش و خطرناک (بسیار ناسالم) قرار گرفته است.

منتشر شده در 14 آذر 1402
در سرویس

بر اساس داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور، کیفیت هوای امروز؛ سه‌شنبه 14 آذرماه 1402 در پایتخت، در 18 ایستگاه کنترل کیفیت در وضعیت قرمز و شرایط “ناسالم برای گروه‌های حساس” قرار دارد.

بر اساس  این گزارش در حال حاضر تهران با شاخص 150، پیشوا با شاخص 168، پاکدشت با شاخص 169، اسلامشهر با شاخص 183، شهرری با شاخص 161 و بهارستان با شاخص 178 در وضعیت قرمز قرار دارند.

بنفش‌های استان تهران

باقرشهر با شاخص 234، ورامین با شاخص 210 و قرچک با شاخص 221 در وضعیت بسیار ناسالم و بنفش یعنی خطرناک قرار دارند.

در این میان باقرشهر رکورددار آلودگی هوا در استان تهران است و بر اساس شاخص‌های آنلاین پایش کیفیت هوا برای پنجمین روز متوالی در شرایط بسیار ناسالم قرار گرفته است.

شاخص آلایندگی 500 در شهریار تکذیب شد

در ساعات اولیه امروز شاخص آنلاین شهرستان شهریار به عدد 500 نزدیک شد، اما ظهر امروز، ایستگاه سنجش کیفیت آلایندگی شهریار عدد 161 را نشان داد.

شیدا آکار، رئیس اداره محیط زیست شهریار در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم ضمن تکذیب شاخص آلایندگی 500 واحدی شهریار اظهار داشت: تنها مرجع رسمی اعلام شاخص آلایندگی سازمان محیط زیست است.

کارخانه‌های تولید آسفالت و بتن در شهریار تعطیل نیست

آکار به تعطیلی معادن شن و ماسه در شهرستان شهریار به دلیل آلودگی هوای استان تهران اشاره کرد و افزود: فعلا بخشنامه‌ای مبنی بر تعطیلی کارخانه‌های تولید آسفالت و بتن اعلام نشده است و این واحدها فعال هستند.

رئیس محیط زیست شهرستان شهریار گفت: طبق آخرین مشاهداتی که انجام داده‌ایم، شاخص آلایندگی شب گذشته شهریار 163 واحد بوده است.

گفتنی است بر اساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا و به گفته میرمحمد غراوی، معاون هماهنگی عمرانی استانداری تهران، با توجه به تشدید و استمرار آلودگی و پایداری هوا و در معرض خطر قرار گرفتن شهروندان، بر اساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا، فعالیت آموزشی همه مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در استان تهران غیر از فیروزکوه در دو نوبت صبح و عصر تا پنج‌شنبه 16 آذرماه غیرحضوری و مجازی خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است: ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در همه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان، کماکان ادامه یابد و شرکت گاز استان نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام کند.

شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان نیز جهت جلوگیری از پسماندسوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان، نظارت ویژه اعمال کنند. همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست تهران نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/150354

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی