پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خبرگزاری رسمی سوریه از حمله راکتی گروه تروریستی «هیئت تحریر الشام» به مراسم افتتاحیه یک کلیسا در حومه حماه و کشته و زخمی شدن ۱۴ نفر خبر دادند.

منتشر شده در 2 مرداد 1401
در سرویس

 به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در حمله راکتی گروه تروریستی «هیئت تحریر الشام» به مراسم افتتاح کلیسای «آیا صوفیه» در شهر «السقلبیه» در حومه حماه در غرب سوریه، ۲ نفر کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، این نخستین بار نیست که تروریست‌های هیئت تحریر الشام یا همان «جبهه النصره» سابق، برای محقق ساختن اهداف خود و تفرقه افکنی بین اقشار مختلف مردم سوریه، مرتکب جنایاتی از این قبیل می‌شوند.

این گروهک در سال ۲۰۱۶ برای اینکه صفت «تروریستی» را از روی خود بردارد، اعلام کرد که از سازمان تروریستی «القاعده» جدا شده و «ابو محمد الجولانی» نام آن را به «جبهه فتح الشام» تغییر داد؛ اما برای همگان روشن بود که عقیده اعضای گروهک با تغییر نام، دستخوش تغییر نخواهد شد.

بار دیگر در ژانویه ۲۰۱۷، گروه‌های تروریستی مخالف دولت سوریه در شمال غرب این کشور ادغام شدند و این گروهک نام خود را به «هیئه تحریر الشام» تغییر داد ولی همچنان در فهرست گروه‌های تروریستی اکثر کشورهای جهان قرار دارد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42965

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی