پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در حالی که استقلالی‌ها برای دومین سال متوالی از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل عدم پرداخت مطالبات کنار رفتند و در این میان نقش بازیکنان و مربیان خارجی پر رنگ بود، باز هم دو پرونده دیگر مرتبط با بازیکنان خارجی روی میز مدیران آبی ها قرار گرفته است.

منتشر شده در 25 اردیبهشت 1402
در سرویس

استقلال برای پرداخت قرارداد مربیان و بازیکنان خارجی خود از جمله استراماچونی با مشکلات عدیده ای روبرو بود. در این میان نیز شاهد تغییرات مدیریتی آبی پوشان هم بودیم که در مسائل و مشکلات استقلال بی‌تاثیر نیست.

در همین رابطه بررسی ها حاکی از آن است که در قرارداد همکاری رافائل سیلوا و استقلال مشکل جدیدی دیده شده که کمی عجیب و غیر حرفه‌ای اما واقعی است. مدیران وقت استقلال در زمان عقد قرارداد با سیلوا در دو نسخه فارسی و انگلیسی با او قرارداد امضا کردند. در قرارداد فارسی  مالیات بر عهده مدافع برزیلی است؛ اما در نسخه انگلیسی مسئولیت مالیات وی بر عهده باشگاه قرار گرفته است.

بر اساس حقوق بین الملل فوتبال، فیفا قرارداد به زبان انگلیسی را می‌پذیرد و این موضوع کار آبی ها را سخت می کند. تا اینجای کار مبلغی نزدیک به ۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی سیلوا به پای استقلال نوشته شده است.

معمولاً برای عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی باید معاونین حقوقی در جریان باشند و هنوز مشخص نیست که معاون حقوقی وقت استقلال در جریان جزییات این قرارداد و دو نسخه فارسی و خارجی آن بوده یا خیر؟

پیش از این هم آمانوف بازیکن ازبکستانی استقلال ماجرای جدایی عجیبی داشت. بازیکن ازبک در زمان مجیدی به جمع آبی ها پیوست اما در دوران کاری ساپینتو معمولا در لیست هجده نفره قرار نمی گرفت. وی در ادامه بعد از غیبت چند روزه در تمرینات استقلال راهی تیم نسف قارشی در کشور خود شد.

این بازیکن از مدیران وقت استقلال درخواست دریافت مطالبات خود را داشت و در حال حاضر شکایت او در فیفا طرح شده و احتمالاً باید منتظر حکم چند صد هزار دلاری علیه استقلال باشیم. البته هنوز رای وی در فیفا صادر نشده است.

تنها شانس و برگ برنده حقوقی که برای استقلال در این ماجرا می توان متصور بود حضور آمانوف و عقد قرارداد همکاری با تیم دیگر است. این موضوع هم مشخص نیست که قطعاً به صدور رای به نفع استقلال منجر شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7080

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی