پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس جمعیت هلال‌احمر:

رئیس جمعیت هلال‌ احمر گفت: ۱۸ استان کشور درگیر وقوع سیل هستند و لازم است هموطنان تا دهم مردادماه از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و نقاط کوهستانی خودداری کنند.

منتشر شده در 6 مرداد 1401
در سرویس

بنا به اعلام وزارت راه و شهرسازی، امین‌حسین نقشینه با تشریح آخرین وضعیت جوی کشور طی امروز پنجشنبه ۶ مردادماه و نیز ساعات و روزهای آتی، گفت: امروز بارش‌های موسمی تداوم پیدا می‌کند؛ در بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، یزد، اصفهان، جنوب سمنان و برخی مناطق از استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق لرستان، شرق خوزستان، غرب خراسان جنوبی، قم، مرکزی، تهران، البرز، قزوین، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و آذربایجان شرقی، رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: شدت بارش‌های امروز در فارس، نیمه غربی کرمان، غرب یزد، شرق خلیج فارس، مرکز و غرب اصفهان خواهد بود.

نقشینه همچنین گفت: فردا هم در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، یزد، شرق خوزستان، اصفهان، شمال خوزستان، شرق لرستان و مناطقی از استان‌های مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، زنجان، همدان، خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان و شرق کردستان، بارش خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: شدت بارش فردا جمعه در غرب استان کرمان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، شرق لرستان، نوار شرقی خوزستان و غرب یزد خواهد بود. شنبه هم شاهد تداوم بارش‌ها با شدتی کمتر در این استان‌ها خواهیم بود و برای دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، سمنان، البرز و قزوین هم بارش خواهیم داشت.

وی گفت: یکشنبه و دوشنبه در بخش‌هایی از جنوب، شمال غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

نقشینه افزود: در پنج روز آینده نوار شرقی کشورمان به ویژه در منطقه زابل، باد شدید و خیزش گرد و خاک را شاهد خواهیم بود که کاهش کیفیت هوا را ایجاد می‌کند. از فردا سرعت وزش باد در این مناطق افزایش خواهد یافت. همچنین در این مدت در بخش‌هایی از شرق و شمال شرق و طی امروز در برخی نقاط از استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی و شمال اصفهان، باد افزایش پیدا می‌کند که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را برای این مناطق پیش‌بینی می‌کنیم.

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین دریای خزر را طی امروز و فردا مواج و متلاطم پیش‌بینی کرد و گفت: از امروز تا شنبه دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز را مواج پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی گفت: برای تهران هم پیش‌بینی می‌کنیم که امروز بعد از ظهر افزایش ابر داشته باشد و گاهی وزش باد شدید خواهد شد و می‌تواند موجب گرد و خاک شود و احتمال رگبار باران هم برای تهران طی امروز وجود دارد. برای امشب هم تهران گاهی رگبار باران خواهد داشت با احتمال رعد و برق. بیشینه دمای پایتخت امروز ۳۹ و فردا و پس‌فردا ۳۵ درجه پیش‌بینی شده است و کمینه دما هم به ۲۸ درجه خواهد رسید.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42225

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی