پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۱۰ نفر از ستاره های فوتبال می توانند رقم نجومی نقل و انتقالی بعدی مستطیل سبز را به خود اختصاص دهند.

منتشر شده در 2 بهمن 1401
در سرویس

 پس از نهایی شدن انتقال بازیکنانی، چون مودریک، آنتونی، شوامنی، فوفانا و داروین نونیز که در تابستان و نیز زمستان امسال صورت گرفت، سؤال بزرگ این است که ۱۰۰ میلیونی بعدی بازار نقل و انتقالات، کدام بازیکن یا بازیکنان خواهند بود؟ آخری مودریک بود که از شاختار راهی چلسی شد و دیروز برابر لیورپول اولین بازی خود در لیگ برتر را نیز انجام داد. در مورد بازیکنانی، چون جود بلینگام، یوسکو گواردیول، انزو فرناندز و هری کین صحبت می‌کنیم. به این جمع می‌توان چند ستاره دیگر را نیز اضافه کرد. شایعات در این زمینه زیاد است، اما بازیکنانی که برای خریدشان ۱۰۰‌میلیون یورو هزینه می‌شود، گاه عاقبت خوشی ندارند و ۱۰۰ میلیونی بعدی باید از این بخت بد به دور بماند.

جود بلینگام (بوروسیا دورتموند)

جود بلینگام قصد دارد نام بزرگی در تابستان ۲۰۲۳ باشد. بازیکنی که پشت سر خود رئال مادرید، لیورپول و سیتی را دارد، و پس از یک جام جهانی خوب، می‌توان تصور کرد که قیمتش بیش از ۱۰۰ میلیون یورو باشد. دورتموند چقدر برای او درخواست خواهد کرد؟ قطعا رقمی بالاتر از ۱۰۰ میلیون یورو. مخصوصاً اگر برای خرید او رقابت شدید باشد. با درخشش در بازی‌های باقیمانده بوندسلیگا و لیگ قهرمانان، این رقم بیشتر و بیشتر نیز خواهد شد. با ۱۹ سال سن و قراردادی که تا سال ۲۰۲۵ امضا کرده، توپ کاملا در زمین تیم آلمانی است. دورتموند اخیرا تاکید کرد هیچ پیشنهادی برای بلینگام نرسیده و باید تا تابستان صبر کرد.

انزو فرناندز (بنفیکا)

با به تعویق افتادن سریال جدایی انزو تا تابستان، آینده ستاره جوان آرژانتینی اکنون به تثبیت عملکرد درخشانش در نیم فصل دوم بستگی دارد: تضمین قهرمانی لیگ با بنفیکا و ادامه غافلگیرکردن همه در لیگ قهرمانان اروپا، جایی که لیسبونی‌ها کاملا سرحال و خطرناک به نظر می‌رسند. بنفیکایی‌ها درصورتی‌که در مرحله یک هشتم نهایی بروژ را شکست دهند، امکان حضور در مرحله یک چهارم نهایی را دارند. انزو که در ماه ژانویه به شدت مورد نظر چلسی بود، بند جدایی ۱۲۰ میلیون یورویی دارد که روی کاستا، رئیس بنفیکا، به آن اصرار دارد. هیچ تخفیفی برای انتقال انزو وجود نخواهد داشت. هر کسی که بخواهد او را در تابستان بخرد، از قبل می‌داند که چه مبلغی باید پرداخت کند.

خویچا کواراتسخلیا (ناپولی)

پدیده گرجستانیریال مثل تیمش ناپولی، یکی از سورپرایز‌های بزرگ این فصل فوتبال اروپاست. اعداد و ارقام او (۹ گل و ۱۰ پاس گل) و بازی‌های پر شور و حرارتش ما را به این فکر وامی‌دارد که این بال هجومی در نهایت به یک تیم بزرگتر خواهد رفت. به عنوان مثال، یورگن کلوپ پس از دیدار لیورپول و ناپولی به شدت از بازی او تمجید کرد. با این حال، توپ در زمین ناپولی است: قرارداد طولانی مدت تا سال ۲۰۲۷، با برنامه‌ریزی برای تمدید تا سال ۲۰۲۸، تمایل بازیکن برای ادامه رشد در ناپولی و همراه با آئورلیو دی لائورنتیس (رئیس باشگاه)! مذاکره با رئیس باشگاه جنوبی هرگز کار آسانی نیست.

ویکتور اوسیمن (ناپولی)

فصل، فصل اوسیمن است. او ۱۲ گل در ۱۴ بازی سری‌آ زده و همه مدافعان را می‌ترساند. مهاجم نیجریه‌ای در زمین مهارنشدنی است و عطش گلزنی‌ای را که در فصول گذشته گم کرده بود پیدا کرده است. این مهاجم بیش از ۵۰ میلیون برای ناپولی هزینه داشته (با انتقال از لیل)، ولی به دلیل عملکرد عالی او، قیمتش به بیش از ۱۰۰ میلیون افزایش یافته است. قرارداد او در سال ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد و او مورد توجه تیم‌هایی مانند بایرن یا منچستریونایتد قرار دارد.

کلودیو روسو، روزنامه‌نگار، به مارکا می‌گوید: «اگر مودریک و داروین ۱۰۰ میلیون یورو ارزش داشته باشند، کواراتسخلیا و اوسیمن ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون یورو قیمت دارند.»

رافائل لیائو (میلان)

لیائو بهترین بازیکن فصل قبل سری‌آ ایتالیا شد. او همچنین با ثبت دو گل در کمتر از ۹۰ دقیقه بازی، بهترین استفاده را از اولین حضور خود در جام جهانی برد. در همین حال، او در میلان همچنان به درخشش خود ادامه می‌دهد: با ۹ گل و ۹ پاس گل که عملکردی بهتر از فصل گذشته در چنین مقطعی بوده است. قرارداد لیائو در سال ۲۰۲۴ به پایان می‌رسد، اما میلان به تمدید با او نزدیک است.

مشکل روسونری؟ بند ۱۵۰ میلیون یورویی در قرارداد او که پرداختش برای باشگاه‌های بزرگ و متمول دشوار نیست. چلسی به نظر کاندیدای اصلی برای گرفتن او بود، اما برنامه‌های خود را تغییر داد و مودریک را خرید.

دکلان رایس (وستهم)

ستاره بزرگ وستهم و یکی از فوتبالیست‌های آینده‌دار فوتبال انگلیس، کسی است که در ۲۴ سالگی تاکنون بیش از ۲۵۰ بازی باشگاهی و ملی دارد و برای گرت ساوتگیت، مربی انگلیس، یک ستاره مهم و تاثیرگذار است. قرارداد رایس در سال ۲۰۲۴ به پایان می‌رسد (با یک گزینه تمدید تا ۲۰۲۵) و در شرایطی که وستهم در شرایط حساسی قرار دارد (در حال حاضر نزدیک به منطقه سقوط است)، جدایی او می‌تواند ضربه بزرگی برای چکش‌ها باشد، ولی رؤیای رایس بازی برای باشگاه بزرگ و در لیگ قهرمانان است.

یوسکو گواردیول (لایپزیش)

او پدیده بزرگ جام جهانی بود و در حال حاضر توجه بزرگترین باشگاه‌های اروپا را به خود جلب کرده است. یکی از آن‌ها رئال مادرید است. در ۲۰ سالگی او ویژگی‌هایی را دارد که هر مدافع وسط خوب باید داشته باشد: سرعت خوب، بازی با پای عالی، پاس‌های دقیق، قدرت سرزنی و بازپس‌گیری توپ بالا و. گواردیول یک فوتبالیست کامل است و می‌تواند در یک دهه آینده مدافعی ارزشمند برای هر باشگاهی باشد. لایپزیش در ماه آگوست پیشنهاد ۸۰ میلیون یورویی چلسی را رد کرد و ستاره کروات پس از یک جام جهانی درخشان، ارزش بیشتری هم پیدا کرده است.

هری کین (تاتنهام)

مسن‌ترین فوتبالیست این فهرست، هری کین ۲۹ ساله است، اما هنوز می‌توان برای او انتقالی بالاتر از ۱۰۰ میلیون یورو را متصور بود. قرارداد کین یک سال و نیم دیگر تمام می‌شود و اگر تمدید نکند، تابستان امسال بهترین تاریخ برای اسپرز است تا از جدایی رایگان او جلوگیری کند. این بازیکن انگلیسی همچنان در فرم خوبی قرار دارد و در این فصل ۱۷ گل برای لندنی‌ها به ثبت رسانده است. مقصد احتمالی او؟ درباره منچستریونایتد و کین شایعه زیاد است.

دوشان ولاهوویچ (یوونتوس)

درخشش ولاهوویچ در ماه‌های اخیر به تدریج کمتر شده، اما این بازیکن صرب هنوز زمان زیادی برای ریکاوری خود دارد. شروع او در سال ۲۰۲۲ با یوونتوس فوق العاده بود (آن گل به ویارئال چند ثانیه پس از اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا)، اما مصدومیت (اکنون از درد کشاله ران رنج می‌برد) او را از ادامه گلزنی باز داشته است. یوونتوس تقریباً ۸۰ میلیون یورو برای او پرداخت کرد و رقم انتقال او مشخص است: ۱۱۰ میلیون یورو. آرسنال و چلسی، بیشترین علاقه را به او دارند.

گونچالو راموس (بنفیکا)

اگرچه او در بنفیکا به عنوان جانشین داروین نونیز عملکرد بسیار خوبی داشته، اما جام جهانی ۲۰۲۲ گونچالو راموس را در راس اخبار رسانه‌ها قرار داد. این مهاجم ۲۱ ساله جای کریستیانو رونالدو را در بازی برابر سوئیس گرفت و در اولین بازی خود به عنوان مهاجم شماره ۹ برای پرتغال هت‌تریک کرد. از طرفی راموس این فصل در بنفیکا ۱۷ گل به ثمر رسانده است، اما بنفیکا عجله‌ای برای فروش او ندارد. بندفسخ او ۱۲۰ میلیون یورو است و یک تیم باید آن را کامل بپردازد تا او را از لیسبون خارج کند. اگر انتقال بزرگ بعدی بنفیکا انزو باشد، راموس یک سال دیگر در ورزشگاه دالوژ ماندنی خواهد بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/18043

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی