پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور از واگذاری فرماندهی یگان‌های تکاور فراجا به یگان ویژه در راستای تأمین امنیت مناطق کویری با تجهیزات به روز و کاربردی خبر داد.

منتشر شده در 29 آبان 1402
در سرویس

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور از واگذاری فرماندهی واحد یگان‌های تکاوری فراجا به یگان ویژه برابر تدابیر سازمانی خبر داد و اظهار داشت: در راستای پایش مناطق کویری و تأمین امنیت این مناطق از لوث وجود اشرار مسلح، گروهک‌های تروریستی و قاچاقچیان مواد مخدر،کالا، سلاح و مهمات، سوخت و … برابر فرمایشات فرمانده کل انتظامی کشور یگان‌های تکاوری استان‌های کشور به فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا واگذار شد.

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور تصریح کرد: با توجه به این موضوع، واگذاری ابزار به‌روز و تجهیزات، متناسب با وسعت مناطق و مسائل انتظامی و امنیتی جهت رصد شبانه‌روزی این مناطق به صورت زمینی و هوایی تدارک دیده شد.

وی با بیان اینکه در راستای رصد هوایی مناطق کویری، بالگرد و هواپیماهای سسنا مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اظهار داشت: یکی از مؤثرترین تجهیزات در زمینه رصد هوایی، بکارگیری پهپادهای ویژه و خاصی هستند که این مناطق را به صورت شبانه‌روزی مورد پایش تصویری قرار می‌دهند؛ اگرچه در آینده تجهیز این پهپادها به پرتاب‌گر در صحنه مدنظر است تا بتوان عملیات لازم را علاوه بر پایش تصویری انجام داد.
وی در ادامه از تجهیز زمینی یگان‌های تکاوری به خودروهای ضد گلوله و ضد مین (طوفان) خبر داد و گفت: این خودروها واحدهای گشتی یگان ویژه را در عملیات‌ها پشتیبانی خواهند کرد؛ خودروهایی که در مناطق کویری کارآیی لازم را داشته و بتوانند به سهولت و بدون نگرانی از موانع و کمین‌های موجود به راحتی عبور کرده و به اهداف پیش‌بینی شده دست یابند.
فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور در این خصوص که یگان‌های تکاوری فراجا در گذشته چه مسؤولیتی را برعهده داشته و چگونه فرماندهی می‌شدند، گفت: یگان‌های تکاوری در گذشته در کنترل فرماندهی استان‌ها قرار داشت و کارشان هم، تأمین امنیت مناطق کویری بود اما با دستور فرماندهی انتظامی کل کشور در راستای وحدت عمل و هدایت واحد عملیات‌ها، تقویت یگان‌های تکاوری و تخصیص تجهیزات به صورت مستمر با سیاست‌گذاری انجام شده، فرماندهی یگان‌های تکاور به صورت متمرکز به عهده یگان ویژه گذاشته شد که در این راستا تجهیز، پشتیبانی، آموزش، ساماندهی و ارتباطات متمرکز از ماهواره ‌ای تا دیجیتال این دسته از نیروها بر عهده یگان ویژه گذاشته شد.

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور خاطرنشان کرد: یگان‌های تکاوری فراجا با دستورالعمل ویژه و تقویت با تجهیزات و امکانات به‌روز زیر نظر یگان ویژه عملیات‌های خود را در راستای تأمین امنیت مناطق کویری و برخورد با تهدیدات موجود از جاسوسی گرفته تا قاچاق و… انجام خواهند داد.

سردار کرمی اعلام کرد: برابر تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور در آینده رزمایش سراسری در راستای کنترل و پایش مناطق کویری توسط نیروهای تکاور و یگان ویژه فراجا برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/148050

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی