پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

یک تیم مرتبط با مؤسسه آمریکایی تواناتک دستگیر شدند

۳ نفر از عناصر فعال در اغتشاشات اخیر که در قالب "شهروند ـ خبرنگار" با مؤسسه آمریکایی (توانا تک و شبکه سعودی اینترنشنال) همکاری می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.
منتشر شده در 11 آبان 1401
در سرویس

3 نفر از عناصر فعال در اغتشاشات اخیر که در قالب “شهروند ـ خبرنگار” با مؤسسه آمریکایی (تواناتک و شبکه سعودی اینترنشنال) همکاری می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

بنابر اعلام یک منبع مطلع «ن.م.»، «ی.ف.» و «م.م.» تاکنون مبالغ قابل‌توجهی پول از مؤسسه توانا و اینترنشنال سعودی دریافت کرده مأموریت‌های محوله را انجام دادند.

این منبع مطلع افزود که از جمله شگردهای مرتبطین مؤسسه و شبکه پیش‌گفته، استفاده از مدل پول‌شویی در دریافت پول از بیگانگان و اجرای روش «خبرشویی» در ارائه اخبار و اطلاعات به طرف خارجی است.

در روش خبرشویی، عنصر داخلی، محتوای مورد نظر عناصر خارجی را برای آن‌ها ارسال نمی‌کند (تا مشمول جرم ارسال اطلاعات و همکاری با بیگانگان نشود) بلکه اخبار و اطلاعات را در پایگاه‌های مشخص و از پیش هماهنگ‌شده با طرف خارجی قرار می‌دهد تا مورد بهره‌برداری طرف خارجی قرار گیرد.

شایان ذکر است که بیانیه مشترک اخیر وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرامون اهداف مؤسسات آمریکایی مأمور آموزش جنگ‌های ترکیبی و براندازی، از قبیل مؤسسه تواناتک مطالب مشروحی بیان کرده بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/27792

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی