پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

مشاور علی لاریجانی در مجلس دهم:

یک اصلاح‌طلب واقعی هیچوقت ترک میدان نمی‌کند

منصور حقیقت‌پور گفت: به نظر من طیف وسیعی از اصلاح‌طلبان در انتخابات حاضر می‌شوند و مطالبات خود را از طریق انتخابات دنبال می‌کنند.
منتشر شده در 12 اردیبهشت 1402
در سرویس

اخیرا سید محمد خاتمی گفته است زندگی با براندازی زیبا نمی‌شود. بسیاری باور دارند این سخنان خاتمی به نوعی مهیاکردن فضا برای ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات است اما آیا چنین است؟

منصور حقیقت‌پور، فعال و تحلیلگر سیاسی، درباره این موضوع گفت: «من آقای خاتمی را انسان نجیبی می‌دانم که از نظام عبور نمی‌کند. او چارچوب‌های نظام را قبول دارد و حتما اگر نقدی می‌کند برای بی‌احترامی به نظام یا عبور از آن نیست».

او در تحلیل رویکرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دوازدهم بیان کرد: «تا اینجای کار اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند به یک‌ گفتمان درونی منسجم برسند اما برداشت شخصی من این است که آنها باتوجه به اینکه افراد پخته‌ و کارآزموده‌ای میان خود دارند، با انتخابات قهر نمی‌کنند زیرا می‌دانند قهر با انتخابات به معنای واگذاری زمین بازی به رقیب تمامیت‌خواه است».

این تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: «به نظر من طیف وسیعی از اصلاح‌طلبان در انتخابات حاضر می‌شوند و مطالبات خود را از طریق انتخابات دنبال می‌کنند و امیدوارم‌ رویکردی شبیه به سال‌های ۹۸ و ۱۴۰۰‌ را در پیش نگیرند و بتوانند سرمایه اجتماعی خود را هم تجمیع کنند تا یک انتخابات پر شور را شاهد باشیم».

او در پاسخ به این پرسش که آیا در انتخابات پیش رو بار دیگر شاهد پیوند اصلاح‌طلبان و معتدلین‌خواهیم بود، اظهار کرد: «زود است که بگوییم چنین پیوندی شکل‌ می‌گیرد یا نه اما هم‌افزایی‌هایی ممکن است بشود تا جریان اقلیتِ تندرو بار دیگر قدرت را به دست نگیرند».

حقیقت‌پور در پایان درخصوص جلسه افطاری قالیباف با لاریجانی، حدادعادل و ناطق‌نوری گفت: «آن دیدار صرفا جلسه افطاری بود و آقای قالیباف هم کار خوبی‌کرد که زمینه دیدار این افراد را فراهم کرد اما آن دیدار فراتر از یک افطاری ساده نبود و نباید تعابیر سیاسی خاصی از آن بیرون کشید».

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/8402

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی