پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جزئیات جدید از حمله پلیس آلبانی به مقر منافقین

تنها کشته درگیری اخیر پلیس آلبانی با منافقین در مقر این گروهک، یعنی «عبدالوهاب فرجی» از اعضای اصلی ترور شهید حسن آیت بوده است.

منتشر شده در 7 تیر 1402
در سرویس

روز سه شنبه 30 خرداد ماه، پلیس آلبانی به پادگان گروهک منافقین در شهر دوروس این کشور موسوم به «اشرف 3» حمله کرد.

شروع این درگیری از آنجا بود که پلیس ضدتروریسم آلبانی، 6 نفر از کادرهای سیاسی گروهک را فرا می خواند و به آنها ابلاغ می کند که قصد دارد برای سرکشی و بازدید به مقر آنها که یک اردوگاه بزرگ با دیوارهای بلند و حفاظت شده است به آنجا رفته و خواهان بازرسی از اردوگاه می‌شود.

این در حالیست که منافقین برای فریب رسانه ها و مردم آلبانی هر چند وقت، یک هیئت از آنان را به داخل پادگان می آورند و اماکنی نظیر سالن غذاخوری، آشپزخانه، استودیو داخلی و… را به آنان نشان می دهند.

رسانه

در پی این مخالفت، منافقین ضمن تشکیل زنجیره انسانی به دور برخی ساختمان ها، متوسل به خشونت می شوند و 15 نفر از اعضای پلیس صدمه می بینند.

متعاقب آن، پلیس ضدتروریسم آلبانی، ظرفیت 1000 نفر از ماموران خود را که پادگان اشرف را در این زمان محاصره کرده بودند، فرا می خواند و با اسپری فلفل راه خود را از میان دیوار انسانی منافقین باز می کنند.

در این درگیری به 150 خودروی پلیس حاضر در اردوگاه اشرف، آسیب رسیده اما پلیس نهایتاً موفق می شود وارد محل یگان سایبری شده و بسیاری از تجهیزات آنجا ازجمله کامپیوترها و سرورهای اصلی را با خود ببرد.

گروهک منافقین در سال‌های اخیر با کمک یکی از دولت های حامی خود، پیشرفته‌ترین سرورها را در یگان سایبری به کار گرفته است.

بر اساس منابع آگاه، در این سرورها اطلاعات زیادی از جمله اطلاعات مربوط به مرتبطین و نفوذی های منافقین در داخل ایران وجود دارد و هم اکنون این سرورها در حال بازیابی اطلاعات و پردازش هستند.

رسانه

بنا بر این گزارش، در جریان حمله پلیس به اشرف3، مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین نیز در این محل حضور داشته که در یکی از ساختمان ها مخفی شده ولی از ترس استرداد به ایران، به فرانسه منتقل می‌شود.

گفته می شود، به دلیل تشکیل زنجیره انسانی 300 نفره به دور برخی ساختمان های این اردوگاه، پلیس آلبانی موفق به ورود به برخی ساختمان ها نشده است و آنها در حال بررسی چگونگی بازرسی آن ساختمان ها با کمترین هزینه هستند.

در جریان این حمله، یکی از اعضای باسابقه این گروهک به نام «عبدالوهاب فرجی» با نام مستعار «علی مستشاری» کشته شده، 70 نفر بازداشت، و 10 نفر زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم است.

عبدالوهاب فرجی ازجمله فرماندهان و عوامل اصلی بسیاری از عملیات های ترور در داخل کشور در دهه 60 ازجمله ترور شهید حسن آیت بوده است.

رسانه

دکتر حسن آیت نماینده تهران در اولین دور مجلس شورای اسلامی و از اعضای مرکزی حزب جمهوری، روز چهارشنبه 14 مرداد 1360 در حیاط منزلش هدف رگبار گلوله تروریستهای منافقین قرار گرفت و به شهادت رسید.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/3803

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی