پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن سرتیپ یحیی سریع امروز چهارشنبه، ۱۰ ژانویه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی دریایی و نیروی هوایی ارتش طی عملیات نظامی مشترک، یک کشتی آمریکایی را مورد هدف قرار دادند.

منتشر شده در 20 دی 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ سخنگوی نیروهای مسلح یمن با تاکید بر اینکه این کشتی حامی جنایات رژیم صهیونیستی بوده تصریح کرد که این عملیات، پاسخ اولیه‌ به حمله خائنانه دشمن آمریکایی به نیروی دریایی کشور ما بود.

سریه با تاکید بر اینکه صنعاء از برخورد متناسب، با تمامی تهدیدات خصمانه در چارچوب حق دفاع مشروع از کشور، مردم و امت خود تردید نخواهیم کرد، تاکید کرد  «تا زمانی که محاصره غزه تمام نشود، به جلوگیری از حرکت کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی، ادامه خواهیم داد».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد که ما تعهد کامل خود را به ادامه حرکت امن ناوها و کشتی‌ها در دریای سرخ و دریای عرب به همه مقاصد، به جز بنادر فلسطین تأیید می‌کنیم.

فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد امرزو در بیانیه‌ای ادعا کرده بود که نیروهای یمن «حمله پیچیده»ای را در دریای سرخ با پهپادهای تهاجمی انتحاری، موشک‌های کروز و بالستیک ضد کشتی انجام دادند.

سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس هم ساعات بامداد اعلام کرد که گزارش‌هایی مبنی بر حرکت پرتابه‌های مشکوک در آب‌های دریای سرخ نزدیک به یمن دریافت کرده است. شرکت امنیتی دریایی انگلیسی «امبری» نیز گفت که یک نفتکش، سه قایق را مشاهده کرده که از آن‌ها دو موشک به سمتش شلیک شدند.

طی عملیات طوفان الاقصی ارتش یمن در حمایت از مردم فلسطین اعلام کرده به هیچ کشتی اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها اراضی اشغالی فلسطین است، اجازه عبور از تنگه باب‌المندب و دریای سرخ را نخواهد داد. آمریکا هم در مقابل ائتلافی دریایی تشکیل داد که تاکنون بارها مورد حمله نیروی دریایی صنعاء قرار گرفته است.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/154302

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی