پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هفته کابوس‌وار پدافند هوایی اسرائیل؛

پس از اصابت دو پهپاد به محل مورد نظر نیز به نظر آتش سوزی ثانویه در این منطقه رقم می خورد و انهدام یا دست کم آسیب شدید به سامانه گنبد آهنین فوق قطعی به نظر می رسد.

منتشر شده در 30 فروردین 1403
در سرویس

استراتژی جدید محور مقاومت در به هم زدن تمرکز نظامی رژیم صهیونیستی موجب شده تا آنها دچار سردرگمی در اولویت بندی تهدیدات خود و انتخاب محور اصلی نبرد شوند.

پس از عملیات انتقامی بزرگ ایران و تنبیه جنایتکاران صهیونیست، اکنون اختلافات شدید در داخل کابینه جنگی نتانیاهو برای نحوه پاسخگویی به تهدیدات و از دست ندادن بازدارندگی وجود دارد؛ آیا عملیات زمینی در رفح را آغاز کنیم؟ به دنبال تامین امنیت شمال سرزمین های اشغالی و عقب راندن حزب الله باشیم؟ با حملات انصارالله یمن از جنوب و تهدیدات علیه ناوگان تجارت دریایی مقابله کنیم یا به حمله موشکی و پهپادی بزرگ ایران پاسخ دهیم؟

در واقع تهدید همزمان از ۴ محور مختلف علیه این رژیم موجب شده تا از زمان عملیات طوفان الاقصی در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تا امروز صهیونیست‌ها چنین شرایط آچمز گونه ای را تجربه نکرده باشند.

جدیدترین غافلگیری حزب الله برای اسرائیل

در روزهای گذشته یگان توپخانه ای حزب الله لبنان بارها اقدام به شلیک گسترده راکت به سمت شهرک های شمال سرزمین های اشغالی و پایگاه های نظامی و جاسوسی آنها کرده است.

در جریان یکی از این حملات به شهرک کفر بلوم آتشبار سامانه پدافندی گنبد آهنین برای دفع حمله راکتی فعال می شود؛ این موضوع از چشم دوربین های نظارتی حزب الله پنهان نمانده و موقعیت پرتابگر سامانه گنبد آهنین مشخص می شود.

ویدئو هدف قرار دادن پرتابگر گنبد آهنین توسط پهپادهای حزب الله

در ویدئوی منتشر شده توسط بخش رسانه ای حزب الله مشخص است بلافاصله پس از رصد شلیک موشک ها از پرتابگر گنبد آهنین و پیش از آن که آنها اقدام به جا به جایی سامانه پدافندی کنند دو فروند پهپاد انتحاری (احتمالا از سری ابابیل) اقدام به هدف قرار دادن پرتابگر گنبد آهنین تنها با فاصله چند ثانیه از یکدیگر می کنند.

پس از اصابت دو پهپاد به محل مورد نظر نیز به نظر آتش سوزی ثانویه در این منطقه رقم می خورد و انهدام یا دست کم آسیب شدید به سامانه گنبد آهنین فوق قطعی به نظر می رسد.

توان رصد دقیق حزب الله و واکنش سریع آنها با استفاده از پهپادهای انتحاری خبری بسیار ترسناک برای پدافند هوایی رژیم صهیونیستی محسوب می شود زیرا در صورت هرگونه درگیری تمام عیار احتمالی در تابستان امسال ممکن است انهدام پرتابگرهای گنبد آهنین صهیونیست ها بارها تکرار شده و آنها پوشش پدافندی ضد راکت خود در شمال اسرائیل را از دست بدهند.

اصابت راکت های مقاومت به شهرک های صهیونیستی در شمال اسرائیل

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از انهدام تاسیسات پایگاه هوایی رامون

اما پس از آن که صهیونیست ها دست به سانسور شدید خبری و ادعاهای مضحک در خصوص رهگیری ۹۹ درصدی موشک های ایرانی زده بودند به تدریج ابعاد جدیدی از خسارات سنگین وارد شده به دو پایگاه هوایی در صحرای نقب نمایان می شود.

در تازه ترین مورد، سرویس های انتشار تصاویر ماهواره ای تجاری، جدیدترین وضعیت محوطه پایگاه هوایی رامون در صحرای نقب را منتشر کردند.

تصویر ماهواره ای جدید از پایگاه هوایی رامون و محل اصابت ۵ موشک ایرانی

در این تصاویر دست کم ۵ اصابت موشک بالستیک به محوطه پایگاه هوایی دیده می شود.

مناطق هدف قرار داده شده، دو آشیانه برای تعمیر تجهیزات زمینی، یک ایستگاه نگهداری برای هواپیماهای ترابری و یک مرکز تفریحی افسران صهیونیست و احتمالاً یک برج نگهبانی بودند.

قابل ذکر است که همچنان تصاویر با کیفیت و دقت بالا (زیر ۳۰ سانتی متر) از دو پایگاه هوایی نواتیم و رامون که هدف حملات موشکی ایران قرار گرفتند منتشر نشده است و با در اختیار داشتن تصاویر با جزئیات بیشتر احتمال کشف اصابت های بیشتر در محوطه دو پایگاه هوایی وجود خواهد داشت.

 

 

منبع : مشرق نیوز
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/167569

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی