پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مشاور فرمانده سپاه:

سردار سرتیپ اباذری گفت : این حواث اخیر به ما نشان داد که از دشمن غفلت کردیم و آنها برخی از دختران و پسران جوان کشورمان را به تسخیر افکار و ایده های خود در آوردند.

منتشر شده در 29 مهر 1401
در سرویس

مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ایران به یک کشور مقتدر در جهان مبدل شده است، گفت : اقتدار امروز کشور ونظام ما حاصل رشادت و جانفشانی جوانان گذشته است که با نثار جان خود از کیان و ارزش های انقلاب دفاع کردند.

سردار سرتیپ حمید اباذری، شامگاه پنجشنبه در هفتمین یادواره ۷۲شهید گلزار موحدین و خیابان آیت الله صالحی مازندرانی قائم شهر که در مصلی این شهر برگزار شد، افزود: مازندران بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرد که از این تعداد یک هزار شهید از شهرستان قائم شهر هستند.

وی ادامه داد: امنیت و پیشرفتی که امروز در کشور داریم مرهون شجاعت شهداست و باید قدرشناس این رشادت ها باشیم.

مشاور فرمانده سپاه از مازندران به استان غیور که در دوران دفاع مقدس و حفظ نظام جمهوری اسلامی شهدای بسیاری را تقدیم کرد نام برد و گفت: رزمنده و ایثارگران واقعی آنهایی هستند که شهید و جانباز شدند.

وی ادامه داد: در آنزمان هر شهیدی که در محلات تشییع می شد پس از آن جوانان زیادی به جبهه ها رفتند و شهید می شدند و خون شهدا جریان سازی می کرد. سردار اباذری تاکید کرد: ملت ایران در هنگامه های مورد نیاز جانفشانی کار کردند و برای حفظ نظام تلاش کردند .

وی با اشاره به اینکه قصه غصه ملت مظلوم و مقتدر ایران شنیدنی است، گفت: این مسائل باید برای جوانان بیان شود و از قضایای انقلاب مطلع شوند و بدانندکه چگونه رژیم ۲۵۰۰ ساله طاغوت با همت و تلاش مردم ایران ساقط شد.

به گفته مشاور فرمانده سپاه در آنزمان که با جانفشانی ملت ایران از زیر بار ظلم و ستم حکومت شاه خارج شدند، دنیا به این ملت رهیده از ظلم تاختند در حالیکه تا پیش از این رهبران بلوک شرق و غرب که بعد از جنگ جهانی بمدت بیش از ۳۰ سال با هم کشمش داشتند با هم متحد شدند و به مقابله با ایران پرداختند.

وی گفت: آنها هر آنچیزی که از دست شان بر می آمد به ملت ایران سالها روا داشتند، اما ملت ما خون داد و ایستادگی کرد. سردار اباذری افزود: در این کشور قصه های عظیمی رخ داد و باید جوان‌ها تاریخ انقلاب ما را بخوانند.

وی گفت: دراغتشاشات جوان‌ها و نوجوان دستگیر شده اصلا از مسائل انقلاب اسلامی و شهدا اطلاعی ندارند و توصیه می کنم جوان‌ها تاریخ انقلاب و حوادث را بخوانند که ایران مقتدر چه سیری طی کرده و به اینجا رسیده است.

به گفته مشاور فرمانده سپاه کشور از افراد با تجربه نیز می خواهیم تا حوادث انقلاب را برای نسل جوان بازگو کنند تا آنها بدانند که انقلاب و امنیت فعلی چه هزینه ای برای آن صرف شده است. وی گفت: برای برقراری امنیت فعلی کشورمان ۲۰۰ هزار جوان جان داد و انقلاب اسلامی تداوم عاشورا و انقلاب امام حسین (ع) است.

سردار اباذری افزود: در برهه زمانی کنونی دشمنان بدنبال فاصله انداختن و جدا کردن نسل جدید از گذشته پرافتخار کشورمان است تا آنها ندانند که برای امنیت امروز و حفظ کیان کشور چه جوان هایی با دست خالی تلاش کردند. وی توضیح داد: در طول تاریخ و جنگ های جهانی اول و دوم، ایران همواره زیر چکمه نیروهای متجاوز قرار داشت و بر ملت این کشور ظلم های فراوانی شد.

مشاور فرمانده سپاه کشور ادامه داد: اگر امروز تصور کنیم جنگ جهانی سوم شود هیچ کشوری جرات نگاه و طمع به ایران را نخواهد داشت.وی این اقتدار امروز کشور را ثمره خون شهدا دانست و گفت: ایران مقتدارنه می ایستد و امروز به یک کشور قدرتمند مبدل شده است و هیچ کشوری نمی تواند به آن تعرض کند. سردار اباذری اضافه کرد: گذشت روزهای ضعف ایران و امروز یک ابرقدرت هستیم.

وی در تحلیل حوادث اخیر کشور با طرح این سوال که چرا مرگ یک دختر ایرانی برای همه دنیا مهم شده است، گفت: دشمنان در این خصوص بیشترین تبلیغات تاریخ علیه یک کشور انجام دادند تا آنرا به آشوب بکشانند و این حجم از حمله در تاریخ بی نظیر بوده است.

سردار اباذری ادامه داد : دراین موضوع حجاب تنها بهانه بود تا از این طریق به نظام ضربه بزنند چرا که ایران به یک قدرت جهانی مبدل شده است. وی تاکید کرد: هروقت نظام جمهوری اسلامی مسیر پیشرفت و موفقیت را طی می کند دشمنی ها بیشتر می شود و این حجم از دشمنی های اخیر نشان دهنده موفقیت های بیشتر نظام است.

مشاور فرمانده سپاه کشور ادامه داد: این حواث اخیر به ما نشان داد که از دشمن غفلت کردیم و آنها برخی از دختران و پسران جوان کشورمان را به تسخیر افکار و ایده های خود در آوردند و حتما باید جبران غفلت شود؛ نباید فضای مجازی را رها کنیم و اذهان جوان و نوجوان ما در اختیار آنها قرار گیرد.

وی افزود: گلایه هایی در اشتغال، معیشت و ازدواج وجود دارد، اما این دولت کمر بسته تا مشکلات را رفع کند. به گفته سردار اباذری برخی افراد به اصطلاح چهره در آشوب ها همراهی کردند اما آنان بدانند کسی که نان این مملکت را خورده است نباید با تزریق برخی افکار، مبادرت به گمراهی مردم بویژه نسل جوان کند.

وی گفت: افراد و رسانه های خارج از کشور میلیون دلار هزینه می کنند تا به کشور ضربه بزنند و این نشان می دهد تا نظام و کشورمان گامهای بزرگی بر می دارد؛ شیطنت دشمنان شروع می شود و هرگاه شیطنت ها بیشتر شود یعنی قویتر شدیم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/29767

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی