پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

وقتی صدای روباه پیر هم در می‌آید

درگیری‌های ضدانقلاب در تجمعات اخیرشان به‌خصوص در تجمع بروکسل به‌قدری بود که بی‌بی‌سی فارسی نتوانست از آن‌ها چشم‌پوشی کند و اقدام به انتشار گزارشی در مورد کتک‌کاری‌های تجزیه‌طلبان و سلطنت‌طلب‌ها کرد.

منتشر شده در 9 اسفند 1401
در سرویس

در روزهای گذشته ویدیوها و تصاویری از درگیری‌های فیزیکی حاضران در تجمع ضدانقلاب در شهر بروکسل منتشر شد، به‌تازگی نیز شبکه بی‌بی‌سی فارسی گزارشی تهیه کرده و به‌طور مشروح به این درگیری‌ها اشاره کرده است.

البته از آغاز شکل‌گیری تجمعات ایرانیان خارج کشور در حمایت از اغتشاشات، شاهد زد و خورد میان چپ‌ها و بقایای منافقین با حامیان سلطنت بودیم که بارها فیلم‌ها و عکس‌های آن در فضای مجازی منتشر شده بود.

این درگیری‌ها بین سلطنت‌طلب‌ها و تجزیه‌طلب‌ها بود که البته بی‌بی‌سی فارسی تلاش داشته است سلطنت‌طلب‌ها را مشروطه‌خواه بنامد و تجزیه‌طلب‌ها را خواهان فدرالیسم قلمداد کند؛ هرچند در بخشی از این گزارش اشاره شده است که یک تجزیه‌طلب پلاکاردی با این متن که “آذربایجان جنوبی جزو ایران نیست” در دست داشت، ضمن اینکه تصاویر متعددی از پرچم‌های تجزیه‌طلبان کُرد، بلوچ و عرب در این درگیری‌ها دیده می‌شود.

در این گزارش به اظهارات یک خانم عضو حزب دموکرات کردستان پرداخته شده است که می‌گوید: «یکی از سلطنت‌طلب‌ها در راه رفتن به بروکسل با من بحث کرد، خیلی حرف‌های زشت و زننده به من زد، وسط اتوبان ماشین را نگه‌داشت و به من حمله‌ور شد، من را کتک زد و صورتم را خراش انداخت، پایم را هم کمی کبود کرد و من از آنجا فرار کردم.»

بی‌بی‌سی فارسی به حمله تجزیه‌طلب‌ها به سلطنت‌طلب‌ها نیز اشاره کرده و در این رابطه ویدیویی از یک خانم در هامبورگ نشان داده است که می‌گوید تجزیه‌طلب‌ها او را کتک زده‌اند.

قطع سخنان حامد اسماعیلیون و مصی علی‌نژاد در بروکسل و مونیخ نیز بخش دیگری از درگیری‌های ضدانقلاب در این گزارش است. در بروکسل سلطنت‌طلب‌ها صحبت‌های اسماعیلیون را که گفته می‌شود با منافقین ارتباط دارد و فیلم‌هایی از بی‌اعتنایی وی به رضا پهلوی منتشر شد، قطع کردند و شعار دادند: “کینگ (پادشاه) رضا پهلوی”، در مونیخ هم شعار دادند: “مصی، بگو، جاوید شاه.”، زمانی هم که علی‌نژاد گفت “آقای پهلوی”، عده‌ای با پرخاشگری فریاد زدند که “بگو، شاه پهلوی”.

در این گزارش بی‌بی‌سی فارسی آمده است که سلطنت‌طلب‌ها به هوروش پورکیان هم که در حاشیه کنفرانس مونیخ از رضا پهلوی پرسیده بود که “تو چه‌کاری برای زنان ایران انجام داده‌ای؟” حمله کردند و او را «خائن» نامیدند.

با وجود این، این شبکه که وابسته به سلطنت انگلیس است در پایان گزارشش تلاش کرده است بگوید اتحاد بین اپوزیسیون، نظام جمهوری اسلامی را نگران کرده است و ضدانقلاب تاکنون به این میزان متحد نبودند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/13649

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی