پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بانک جهانی و آمریکا اقدام به ارسال کمک های مالی به اوکراین کردند.

منتشر شده در 18 مرداد 1401
در سرویس

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، بانک جهانی با اعلام این خبر افزود هدف از این اقدام کمک به دولت اوکراین برای برآورده کردن نیاز‌های فوری این کشور در پی جنگ است.در بیانیه بانک جهانی آمده است این کمک به ویژه به دولت اوکراین فرصت خواهد داد تا هزینه‌های حوزه‌های اجتماعی، بازنشستگی و بهداشت و سلامت را تامین کنند.

در این بیانیه همچنین آمده است که این کمک به صورت چند مرحله‌ای واریز خواهد شد. بخش اصلی این کمک‌ها را آمریکا تامین کرده است.

بدین ترتیب میزان کمک‌های بانک جهانی به اوکراین به سیزده میلیارد دلار رسید.

همچنین روز گذشته وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد یک بسته کمک تسلیحاتی به ارزش یک میلیارد دلار به اوکراین اختصاص داده است. همچنین واشنگتن قرار است برای رفع نیازهای بودجه ای اوکراین به این کشور چهار و نیم میلیارد دلار ارسال کند. 

سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد سطح درخواست کمک برای پاسخ به نیاز‌های بشردوستانه در اوکراین را به چهار میلیارد و سیصد میلیون دلار رسانده است.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل گفت نیاز‌های مالی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به اوکراین از دو میلیارد و دویست و پنجاه میلیون دلار در ماه آوریل به چهار میلیارد و سیصد میلیون دلار رسیده است.

وی در گفتگویی مطبوعاتی گفت: درخواست قبلی برای پاسخ به نیاز‌های مالی طی ماه‌های مارس تا اوت بود، اما با توجه به وخامت اوضاع، این نیاز‌ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

دوجاریک خاطر نشان کرد: بیش از یک چهارم جمعیت اوکراین یعنی هفده میلیون و هفتصد هزار نفر طی ماه‌های آتی به کمک‌های بشردوستانه نیاز خواهند داشت که این تعداد دو میلیون نفر بیشتر از ارزیابی‌های ماه آوریل است.

وی افزود: از زمانی که نخستین درخواست کمک بشردوستانه برای اوکراین مطرح شد تاکنون دو میلیارد و سیصد و هشتاد میلیون دلار جمع آوری شده است که نشان دهنده حمایت بی سابقه از این اقدام بشردوستانه است.

کشورهای غربی وعده داده اند میلیاردها دلار کمک مالی به اوکراین ارسال کنند. سازمان های بین المللی نیز که ابزاری در دستان آمریکا هستند نیز تاکنون بودجه های هنگفتی به کی یف اختصاص داده اند. آمریکا و انگلیس در صدر لیست کشورهای حامی مالی و تسلیحاتی اوکراین قرار دارند. 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/40588

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی