پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مهران غفوریان:

مهران غفوریان به جنایت تروریستی کرمان واکنش نشان داد و گفت: اگر کسی حتی با جمهوری اسلامی مخالف است، نباید برای کشتار مردم ابراز خوشحالی کند.

منتشر شده در 15 دی 1402
در سرویس

مهران غفوریان بازیگر سینما و تلویزیون در پی جنایت تروریستی کرمان به باشگاه خبرنگاران توانا گفت: به مردم عزیز کرمان تسلیت عرض می‌کنم. جگرمان برای کرمان کباب شد و قلب کشور متأثر شد.
وی با بیان اینکه چنین اتفاق دردناکی در هرجای دنیا رخ دهد، به شدت محکوم می‌کنم، اینگونه اتفاقات را نابخشودنی دانست و افزود: ما ایرانی‌ها در هشت سال دفاع مقدس خودمان را ثابت کردیم. همهٔ دنیا از عراق حمایت می‌کرد، ما به تنهایی ایستادیم. ما هزاران شهید دادیم تا امنیت این کشور تأمین شود. به همین دلیل ما با همه جای دنیا تفاوت داریم.
خیلی‌ها از جمله حاج قاسم برای این امنیت شهید شدند و جان خود را فدا کردند.
غفوریان ادامه داد: متأسفانه این عمل وحشیانه و تروریستی در روز مادر، که روز جذاب و قشنگی است صورت گرفت. خیلی از کسانی که در این حادثه جان باختند مادر بودند.
خیلی‌ها می‌خواستند در آن روز، روز مادر را به مادران خود تبریک بگویند. آن کودک هم که مظلومانه شهید شد، چه بسا هدیه روز مادر را با خود به همراه داشت اما در کنار مادرش در خون غلتید.
این بازیگر سینما و تلویزیون به افرادی همچون علی کریمی که از این کشتار ابراز خوشحالی کرده اند واکنش داد و اظهار داشت: هرکسی که از کشته شدن مردم بی‌دفاع، بی‌گناه و مظلوم خوشحال شود، با آن کسی که مرتکب این جنایت شده است، هیچ تفاوتی ندارد. کسی هم که بمب گذاری کرده، از منفجر شدن آن بمب و کشتار آن مردم خوشحال شده است.
وی تصریح کرد: قتل‌عام این مردم خوشحالی ندارد؛ حال این مردم به هر دلیلی در آن مکان حضور داشته‌اند. چه فرقی می‌کند که این مردم برای چه به آن مکان رفته‌اند؟ مگر در اصل موضوع تغییری ایجاد می‌شود؟ مگه می‌توان صورت مسئله را پاک کرد؟ مگر در همه جای دنیا دم از مبارزه با تروریست نمی‌زنند؟ مگر این ترور نیست؟ مگر این عمل، تروریستی نیست؟
من نمی‌فهمم که یک ایرانی، چگونه می‌تواند از کشته شدن هم‌وطنان خود خوشحال شود؟ یک انسان، چگونه می‌تواند از کشته شدن انسان‌ها ابراز شادی کند؟ وقتی به این موضوع فکر می‌کنم عصبانی می‌شوم.
غفوریان خطاب به علی کریمی گفت: من شخصاً با گرایش سیاسی و عقاید او کاری ندارم؛ اما این یک مسئله انسانی است. اصلاً او مخالف جمهوری اسلامی است، اما این افراد مردم بی‌گناه هستند.
وی افزود: کسی را که از کشتار انسان‌های بی‌گناه ابراز شادی می‌کند، باید در تیمارستان و به دور از دیگر بیماران روانی بستری کرد. واقعا این را نمی‌توان درک کرد. اصلاً احساسات را کنار بگذاریم، عقل را چه کنیم؟ شرم بر کسانی که از کشتار این مردم مظلوم به دست تروریست‌های کثیف، استفاده ابزاری و سیاسی می‌کنند.
این بازیگر ادامه داد: دوستانم از کرمان به من پیام می‌دهند و از من تشکر می‌کنند که این حادثه تلخ را تسلیت گفتم. اما افسوس که کاری از دستم بر نمی‌آید. اگر من همین لحظه به کرمان بروم، واقعا چه کاری می‌توانم برای این مردم عزادار و داغ دیده کنم.
وی بیان کرد: ما ایرانی‌ها ویژگی‌های اخلاقی داریم که ما را در دنیا خاص کرده است. سنت‌ها و فرهنگ ما واقعاً جذاب است. تفاوت ما با همه جای دنیا در این است که ما ادعای اخلاق، صلح و نوع دوستی داریم.
غفوریان خاطرنشان کرد: از بخش امنیتی کشور درخواست دارم که سریعتر اقدام کنند و این جنایتکاران را به سزای عمل کثیف و غیر انسانی‌شان برسانند و البته مطمئن هستم که این‌طور نمی‌ماند. ان‌شاءالله به حق پنج تن، عاملان این فاجعه و قاتلان این مردم مظلوم، پاسخ این جنایت را دریافت می‌کنند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153849

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی