پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

براساس اعلام اتحادیه تاکسیرانی کشور نرخ کرایه تاکسی در برخی شهرها به دلیل تورم افزایش می‌یابد، آیا با افزایش قیمت تاکسی‌های شهری، قیمت کرایه اسنپ و تپسی نیز افزایش می‌یابد؟

منتشر شده در 25 آبان 1400
در سرویس

 براساس اعلام مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور نرخ کرایه تاکسی مجدد افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد همزمان با افزایش هزینه نرخی کرایه تاکسی، نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی هم گران می‌شود.

بر این اساس افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به دلیل تورم بیش از حد در قیمت‌های کالای خودرو و شرایط اقتصادی کشور است. چرا که برای رانندگان این قشر دریافت کرایه‌های با نرخ پایین به صرفه نیست.

معمولا با افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی‌های شهری، هزینه سفر تاکسی‌های اینترنتی نیز افزایش می‌یابد. اما افزایش قیمت‌های کرایه اسنپ و تپسی در چند وقت اخیر، حاشیه‌های فراوانی برای این دو شرکت به دنبال داشت.

این در حالی است که نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی طی چند ماه گذشته چندین بار با افزایش قیمت عجیبی رو به رو بود که باعث نارضایتی بسیاری از کاربران و رانندگان شده است. با وجود این آیا کرایه‌های این دو تاکسی‌های اینترنتی دوباره افزایش خواهد داشت؟
اسنپ و تپسی جریمه خود را پرداخت کردند

چندی پیش قیمت‌ کرایه‌های اسنپ و تپسی با اختلال در سیستم بنزین کشور، به طرز عجیبی افزایش یافت که به همین علت ستاد تنظیم بازار این دو تاکسی اینترنتی را ۱٫۳ میلیارد جریمه کرد.

براساس گزارش‌های به دست آمده افزایش قیمت کرایه‌های این دو تاکسی اینترنتی در برخی از شهر‌های کشور و بیشتر در تهران مشهود بوده است، چرا که بیشترین اعتراض نسبت به افزایش قیمت‌های اسنپ و تپسی توسط کاربران تهرانی ثبت شد.

ستاد تنظیم بازار تاکسی‌های اینترنتی را موظف کرد که هزینه‌های اضافی ناشی از افزایش قیمت شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپسی، به مسافران بازگردانند.

پس ازمدتی شرکت‌های اسنپ و تپسی اعلام کردند که کرایه اضافه‌ای که همزمان با روزهای اختلال در سامانه سوخت از ۶۰۸ هزار نفر دریافت کرده بودند به حساب مسافران خود بازگرداندند.
 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/84438

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی