پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رسانه‌های محلی گزارش کردند مقام‌های پکن هفت نفر از مقام‌های تایوان را به دلیل حمایت از جدایی‌ طلبی تایوان در لیست تحریم قرار دادند.

منتشر شده در 25 مرداد 1401
در سرویس

دور جدید تنش‌ها میان تایوان و چین پس از سفر اخیر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان علی‌رغم هشدارهای پی در پی و جدی چین بالا گرفت.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، در ادامه تنش‌ها میان تایوان و چین، رسانه‌های محلی چین گزارش کردند مقام‌های پکن هفت نفر از مقام‌های تایوان را به دلیل حمایت از جدایی‌طلبی این جزیره در لیست تحریم قرار دادند.

بر اساس این گزارش،‌ این تحریم‌ها پس از سفر اوایل ماه جاری میلادی پلوسی به تایوان صورت می‌گیرد؛ اقدامی که چین می‌گوید سیگنال اشتباهی به نیروهای جدایی‌طلب در این جزیره ارسال کرده است. با این حال تایوان می‌گوید ادعای حاکمیت چین را قبول ندارد.

خبرگزاری رسمی چین (شینهوا) گزارش کرد که بین افرادی که تحت تحریم دفتر امور تایوان چین قرار گرفته‌اند، «هسایو بی کیم» سفیر تایوان در واشنگتن و «ولینگتون کو» دبیرکل شورای امنیت ملی تایوان بوده است.

بر اساس این گزارش، سیاستمداران حزب حاکم سیاسی تایوان، حزب دموکراتیک مترقی نیز تحت تحریم چین قرار گرفتند و یکی از سخنگویان دفتر امور تایوان گفت که افرادی که تحت تحریم قرار گرفته‌اند، اجازه سفر به چین، هنگ کنگ و ماکائو را ندارند. شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران متربط با آن‌ها اجازه سرمایه‌گذاری در چین را ندارند.

 این هفت نفر علاوه بر «سو تسنگ چانگ» نخست‌وزیر تایوان، «جوزف وو» وزیر خارجه تایوان» و «یو سی کان» رئیس پارلمان این جزیره هستند که قبلاً چین آن‌ها را تحریم کرده بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/39163

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی