پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در دنیای امروز که بسیاری از امور ما در گوشی‌های تلفن همراه انجام می‌شود، دانستن راه‌های حفاظت از آن در برابر هکر‌ها ضروری است.

منتشر شده در 2 مرداد 1401

کارشناسان فناوری و امنیت اطلاعات به کاربران رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند توصیه می‌کنند تا برخی از مراحل را دنبال کنند که به محافظت از دستگاه‌های خود در برابر خطر هک و جاسوسی کمک می‌کند.

یکی از مهمترین مواردی که کاربران برای محافظت از دستگاه‌های خود باید روی آن تمرکز کنند، باز نکردن پیوند‌های الکترونیکی ناشناس است که ممکن است در صفحات اینترنتی برای آن‌ها ارسال شود، زیرا ممکن است بسیاری از آن‌ها پیوند‌های جعلی حاوی نرم افزار‌های مخرب برای نفوذ به حساب‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی باشند.

کارشناسان توصیه می‌کنند از شبکه‌های Wi-Fi در کافه‌ها و مکان‌های عمومی استفاده نکنید، زیرا هکر‌ها اغلب از این شبکه‌ها برای نفوذ به دستگاه‌های کاربران خود سوء استفاده می‌کنند.

همچنین از جمله کار‌های مهمی که برای محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی خود در برابر هک باید انجام دهید این است که نرم افزار ضد ویروس دانلود و بررسی کنید که آن برنامه‌ها دائماً به روز می‌شوند.

خرید دستگاه‌های الکترونیکی تولید شده توسط شرکت‌های بزرگ و معروف همیشه ترجیح داده می‌شود زیرا این شرکت‌ها از پردازنده‌ها و تراشه‌های الکترونیکی مورد مطالعه فنی برای محافظت از دستگاه در برابر هک استفاده می‌کنند و دارای متخصصان مجرب در حفاظت از دستگاه‌ها و کشف نرم افزار‌ها و آسیب پذیری‌های فنی هستند که هکر‌ها ممکن است سوء استفاده کنند.

کارشناسان استفاده از رمز‌های عبور یا اسکنر اثر انگشت را برای محافظت از رایانه یا گوشی هوشمند و داده‌های این دستگاه‌ها در برابر مزاحمان یا کسانی که برای نفوذ به آن‌ها به دانلود نرم افزار‌ها و ویروس‌های موجود در دستگاه‌ها متوسل می‌شوند، توصیه می‌کنند.

آن‌ها همچنین بر لزوم استفاده از رمز‌های عبور نسبتاً پیچیده برای ورود به حساب‌های الکترونیکی که در آن حروف و اعداد با هم استفاده می‌شوند و عدم اتکا به رمز‌های عبور منطقی یا آسان مانند (۱۲۳۴۵۶) که نفوذ هکر‌ها به دستگاه الکترونیک را آسان‌تر می‌کند، تاکید می‌کنند.

برای بررسی اینکه آیا رمز عبور به اندازه کافی ایمن است، کارشناسان اینترنت توصیه می‌کنند از برخی وب سایت‌ها مانند howsecureismypassword.net استفاده کنید که در آن فیلد خاصی وجود دارد که کاربر رمز عبور مورد نظر خود را در آن وارد می‌کند تا میزان امنیت سایت را نشان دهد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42914

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی