پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انتخاب کاپیتان تیم ملی یکی از سوژه‌های اصلی مسابقه با ترکمنستان بود که باعث تعجب فوتبال دوستان هم شد.

چرا طارمی با وجود سردار کاپیتان شد؟
منتشر شده در 3 فروردین 1403
در سرویس

از همان روزی که پس از جام ملت‌ها صحبت از جوانگرایی در تیم ملی شد، یکی از جذاب‌ترین سوژه‌ها برای اهالی فوتبال پیش بینی نام کاپیتان بعدی تیم ملی بود. فوتبال یک ورزش گروهی است اما افراد در آن نقش بسیار مهمی دارند و یکی از مهم‌ترین افراد در هر تیم فوتبال کاپیتان است.

در سال‌های اخیر احسان حاج صفی کاپیتان اول تیم ملی بوده و در غیاب او این بازوبند به کریم انصاری‌فر می‌رسید. با توجه به اینکه این دو خیلی از مواقع در ترکیب اصلی نبودند، نفر سوم علیرضا جهانبخش بود.

اما در مواقعی که جهانبخش هم در زمین نبود، بازوبند بر بازوی مهدی طارمی، علیرضا بیرانوند، امید ابراهیمی و سردار آزمون هم بسته شده بود.

وقتی در اولین انتخاب بعد از جام ملت‌ها دو کاپیتان اول و دوم دعوت نشدند تا پروسه جوانگرایی در تیم ملی رسماً کلید بخورد، انتخاب نام کاپیتان‌های تیم ملی تبدیل به یکی از سوژه‌های اصلی رسانه‌ها شد.

هر کس به فراخور خود حدسی می‌زد و اسامی زیادی در رسانه‌ها منتشر شد که با حضور ترکیب اصلی در زمین مقابل ترکمنستان همه کسانی که چنین حدس‌هایی می‌زدند شگفت زده شدند!

بارها در مورد نحوه انتخاب کاپیتان در فوتبال دنیا صحبت شده و تقریباً تمام فوتبال دوستان ایرانی می‌دانند که در کشور ما کاپیتان بر اساس کسوت انتخاب می‌شود. البته موردی مثل علی دایی هم داشتیم که حمید استیلی خود شخصاً بازوبند را به چهره جهانی فوتبال ما داد اما او استثنا بود.

بر اساس قاعده یعنی کسوت، در میان نفرات فعلی دعوت شده به تیم ملی علیرضا جهانبخش کاپیتان اول است. بعد از او سردار آزمون که نخستین بار در سال ۲۰۱۴ به تیم ملی دعوت شد و از جام ملت‌های ۲۰۱۵ در استرالیا وارد ترکیب اصلی تیم ملی شد، دارای بیشترین سابقه برای کاپیتانی تیم ملی بود.

اما در کمال تعجب نفر سوم این فهرست که مهدی طارمی عنوان شده بود، با بازوبند کاپیتانی پیشاپیش سایرین وارد زمین شد. آن هم در حالی که سردار آزمون در انتهای صف به عنوان نفر آخر وارد میدان شد!

در شروع همین مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و بازی مقابل ازبکستان، سردار آزمون به عنوان کاپیتان در تیمی که مهدی طارمی را هم داشت، وارد زمین شده بود!

سردار بیش از یک سال و نیم قبل از مهدی طارمی سابقه دعوت به تیم ملی را داشت و زمانی که طارمی برای اولین بار دعوت شد، او مهاجم اصلی و فیکس و ستاره تیم ملی بود.

به گونه‌ای که در سال‌های اولیه طارمی در سمت چپ پشت سر سردار بازی می‌کرد. حتی همین اواخر هم در مواقعی که تیم ملی با یک مهاجم بازی می‌کرد، این سردار بود که به عنوان ستاره ایران فیکس بود.

البته از نظر سنی طارمی بزرگتر از سردار است و با توجه به غیبت‌های اخیر مهاجم رم، حالا طارمی بازی ملی بیشتری هم دارد اما باز هم انتخاب او به عنوان کاپیتان اصلی برای فوتبال دوستان عجیب و شگفتانه بود!

حتی علیرضا بیرانوند – که با خروج طارمی بازوبند را بست – در این ترکیب سابقه بیشتری نسبت به طارمی داشت، بیرو در جام ملتهای ۲۰۱۵ عضو تیم ملی بود که طارمی اصلاً دعوت نمی‌شد!

منبع : ورزش سه
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/164623

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی