پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که ایران یک کشتی با پرچم پرتغال فعالیت می‌کرد و مرتبط با شرکت زودیاک مریتایم مستقر در لندن و متعلق به یک میلیاردر اسراییلی به نام «ایال اُفر» که مالکیت آن را برعهده داشته توقیف کرده است.

منتشر شده در 25 فروردین 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ پیام های توقیف کشتی صهیونیستی توسط ایران در تنگه هرمز:

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که ایران یک کشتی با پرچم پرتغال فعالیت می‌کرد و مرتبط با شرکت زودیاک مریتایم مستقر در لندن و متعلق به یک میلیاردر اسراییلی به نام «ایال اُفر» که مالکیت آن را برعهده داشته توقیف کرده است. در رابطه با پیام های این توقیف چند نکته حائز اهمیت است:

۱. توقیف این کشتی در وهله اول نشان دهنده توان ایران برای عملیاتی کردن تهدیدات خود است که طی چند وقت اخیر برخی مقامات نظامی کشور تهدید کرده بودند که ایران توان بستن تنگه هرمز را دارد اما فعلا چنین سیاسیتی را در دستور کار ندارد.

۲. توقیف این کشتی نشان دهنده اشراف اطلاعاتی ایران بر وضعیت جنوب کشور و به ویژه در حوزه دریایی است.

۳. این اقدام مکمل اقدامات یمنی ها در دریای سرخ است. صهیونیست ها بارها اعلام کرده بودند که با بسته شدن مسیر دریای سرخ از ظرفیت های خلیج فارس و جبل الطارق می توانند استفاده کنند که البته در حوزه خلیج فارس فعالیت دریایی آنها با پرچم سایر کشورها همچون پرتغال بوده است.

۴. این توقیف یک پیام آشکار به آمریکا و اسرائیل دارد که هرگونه اقدام احتمالی علیه ایران منجر به ناامن شدن مسیر دریایی خلیج فارس خواهد شد.

۵. این اقدام را می توان در قالب آغازی برای انجام اقدامات ایران علیه منافع اسرائیل عنوان کرد که بخشی از آن در حوزه دریا است.

۶. تاکید بر قطع شریان های اقتصادی اسرائیل به عنوان یک گزاره کلیدی موید این نکته است که ایران در استراتژی جدید خود به دنبال افزایش هزینه های این رژیم است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/166852

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی