پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

همزمان در سراسر کشور و ۴۵ کشور جهان؛
مسال هم برای چندمین سال متوالی مادارن با در دست داشتن فرزندان شیرخوار و کودکان خود در مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) برای گرامیداشت و مظلومیت امام حسین (ع) و حضرت علی اصغر (ع) حضور پیدا کردند و فرزندان خود را نذر قیام منجی بشریت حضرت مهدی موعود(عج) کردند.
منتشر شده در 30 تیر 1402
در سرویس |

صبح امروز جمعه (۳۰ تیرماه) همزمان با اولین جمعه ماه محرم همایش شیر خوارگان حسینی(ع) همزمان در مصلای امام خمینی (ره) تهران و سراسر کشور و ۴۵ کشور جهان با حضور مادران و کودکان به صورت همزمان برگزار شد.  
مادران به فرزندان خود لباس‌های سبز که نشان علوی بودن آنها است پوشانده و سربندهای “یا علی‌اصغر (ع) ” و “یا حسین (ع) ” و “یا فاطمه الزهرا(س) و یا حضرت رقیه(س)  بر پیشانی آنها بسته بودند تا در این اجتماع بزرگ شرکت کنند و پیام مظلومیت حضرت سیدالشهدا(ع) و طفل شیرخوار حضرت را به گوش جهانیان برسانند.
در این مراسم پس از قرائت قرآن و اجرای گروه سرود «نینوا»؛ حاج احمد بابایی به شعر خوانی در وصف مقام حضرت سید الشهدا و یاران ایشان پرداخت.
سپس مداحان به مدیحه سرایی در وصف و مقام امام حسین (ع) و حضرت علی اصغر(ع) پرداختند و مادران با چشمان گریان ندای «لبیک یا مهدی(عج)» را در این مراسم طنین انداز کردند.  

در بخش دیگری از این مراسم گروه سرودی متشکل از دختران خردسال به اجرای سرودی از زبان حضرت رقیه(س) در سخن با برادر خود پرداختند. 

همچنین در پایان بخش این مراسم باشکوه سیدمحمد علوی از مداحان برجسته کشور دقایقی به ذکر روضه حضرت علی اصغر(ع) پرداخت و دو بیتی را با همراهی مادران دل سوخته خواند:

اصغر من کی به زبان آمده
حرمله با تیر و کمان آمده

امسال این مراسم در8000 نقطه برگزار شد و حدود یک میلیون دست لباس برای برگزاری این همایش دوخت شده که به همراه متن نذرنامه که به زبان‌های مختلف ترجمه شده در داخل و خارج از کشور توزیع شده است.

هدف از برگزاری این همایش رساندن پیام مظلومیت امام حسین(ع) و طفل شیرخوارشان، حضرت علی اصغر (ع) است که جهانیان بتوانند با نهضت عاشورا و پیام امام حسین(ع) که اصلاح امت و امر به معروف و نهی از منکر بود آشنا شوند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/2546

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی