پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

وقتی چهره اصلاح طلب اخبار را دقیق نمی‌خواند

پشت پرده تغییر نام شهرک اکباتان به آرمان!/ تغییر نام در اختیار مدیریت شهرک‌هاست

سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد که تغییر نام شهرک اکباتان در اختیار شورا نیست اما عباس عبدی فعال اصلاح طلب توییت زد که نادعلی خبر از تغییر نام شهرک اکباتان داده و نائب رئیس شورا هم از عبدی خواست ابتدا خبر را دقیق بخواند ، بعد اظهار نظر کند.
منتشر شده در 12 آبان 1401
در سرویس

چند روزی است که تصاویری از تغییر نام  شهرک «اکباتان» به «شهید آرمان» در تابلوهای شهری منتهی به این شهرک با اسپری  نوشته شده است.(طلبه بسیجی آرمان علی وردی ۲۱ ساله از شهدای ناآرامی‌های اخیر است که چهارشنبه شب (۴ آبان ۱۴۰۱) در منطقه اکباتان تهران توسط اغتشاشگران مجروح و به شهادت رسید. )

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران هم در 9 آبان 1401  اعلام کرد که مطالبه گری زیادی برای تغییر نام شهرک اکباتان به نام متبرک شهید مدافع امنیت «آرمان علی وردی» وجود دارد  اما تاکید می کنم که تعیین نام و تغییر نام شهرک‌ها در حوزه اختیارات شورای اسلامی شهر تهران نیست و این موضوع مربوط به هیات مدیره شهرک‌ها است اما حتما در تهران خیابانی را  نام مبارک شهید «آرمان علی وردی» اختصاص خواهیم داد.

بعد از انتشار این خبر  رسانه های معاند اعلام کردند که علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران خبر از تغییر نام شهر ک اکباتان داده است  این در حالی است که نادعلی در مصاحبه اول خود به صورت رسمی اعلام کرد که تغییر نام  شهرک ها بر عهده شورای اسلامی شهر تهران نیست.

حال  چرا نام شهرک اکباتان اینقدر حاشیه و حساسیت برانگیز شده، برای بسیاری سوال است. شهرکی که پس از پیروزی انقلاب و به‌ دلیل نام شرکت سازنده آن به «اکباتان» تغییر نام پیدا کرد حالا موضوع بحث برخی از فعالان اصلاح طلب شده است و انگار از تغییر نام این شهرک ترس های وجود دارد.

عباس عبدی فعال اصلاح طلب که از حامیان شورای پنجم بود (شورایی که تخصصشان تغییر نام معابر بود) حالا آمده و در خصوص خبری که خودش هم دقیق  آن را نخوانده واکنش نشان داده و تاکید کرده که نادعلی خبر از تغییر نام شهرک اکباتان داده است.

عکس

نادعلی هم در پاسخ به عبدی گفت که اگر منبع خبر شما رسانه روباه پیر است درست می فرمایید اما دوباره تاکید می کنم تغییر نام شهرک ها در اختیار شورا نیست اما نام خیابانی حتما مزین به اسم شهید مظلوم آرمان علی وردی خواهد شد.

عکس

بر اساس این گزارش،  اساسا شورای اسلامی شهر تهران نمی تواند در زمینه تغییر نام شهرک‌ها ورود کند و نادعلی این موضوع  را در مصاحبه ها تاکید کرده است اما شبکه های معاند نوشتند که سخنگوی شورای شهر تهران گفته: «روز شنبه جلسه فوق‌العاده کمیسیون نامگذاری است تا بتوانیم برای جلسه علنی روز یکشنبه تغییر نام را پیشنهاد دهیم و قرار است روز شنبه جلسه کمیسیون نام گذاری برای نام گذاری معبر و خیابان در منطقه پنج تهران برگزار شود نه شهرک اکباتان!

پرویز سروری نائب رئیس شورای شهر تهران در خصوص شایعاتی مبنی بر تغییر نام شهرک اکباتان گفت که سخنگوی شورای شهر تهران در مصاحبه ابتدایی خود تاکید داشته که تغییر نام شهرک ها در اختیار هیئت امناست و آنها در این زمینه تصمیم گیر هستند و اصلاً نگفته است که قرار است نام این شهر تغییر کند.

وی در ادامه در واکنش به توییت عباس عبدی مبنی بر تغییر نام اکباتان از سوی سخنگوی شورای شهر می گوید: اینها به قدری در دروغ و فریب غرق شدند که دیگر وقت نمی کنند مصاحبه را بخوانند نمیدانم این کار عامدانه است یا خیر؟ در  مصاحبه آمده است که قرار نیست تغییری صورت بگیرد اما ما خیابانی را در تهران به نام شهید آرمان علی وردی خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: در دوره پنجم شورای شهر که معروف به شورای نامگذاری بود؛ بیشترین کار فقط تغییر نام بود اما در این دوره تمرکز مدیریت شهری بر روی افتتاحیه ها و تکمیل پروژه هاست و شنبه های افتخار امید را داریم و در هر شنبه کلی پروژه در تهران افتتاح می‌شود و حالا  عباس عبدی یکی از حامیان شورای پنجم  آمده و در مورد خبری که نخوانده اظهار نظر می کند. دست پخت این افراد در دوره قبل مدیریت شهری  توقف خدمت در شهر بود . لطفا بروید ابتدا  مصاحبه‌ را دقیق بخوانید بعد توییت بزنید.

وی تاکید کرد: این آقایان باید دستشان در دست ملت باشد نه در دست دشمنان و این موضوع باعث تاسف است.

بر اساس این گزارش، رسانه های معاند شروع به جریان سازی درباره تغییر نام شهرک اکباتان کرده و توپ را در این موضوع به زمین سخنگوی شورای شهر پاس داده اند و جالب است که برخی اصلاح طلبان هم باآنها همنوا شده اند . این در حالی است که اصلا چنین موضوعی مطرح نشده و تغییر نام شهرک ها در اختیار شورا نیست.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/27731

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی