پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

برخی آگاهان منطقه اعتقاد دارند که اقدام تروریستی شب گذشته در شرق سوریه با هدف اطمینان خاطر دادن به صهیونیست‌ها از سوی آمریکایی‌ها طراحی شده است.

منتشر شده در 8 فروردین 1403
در سرویس

با افزایش درگیری‌ها میان جبهه مقاومت فلسطینی و رژیم صهیونیستی در غزه دو ماجرا به صورت موازی شکل گرفت، در یک سو صهیونیست‌ها چون گرگ تنها به جنگ زنان و کودکان رفته و در سوی دیگر آمریکایی‌ها برای پشتیبانی از صهیونیست‌ها مواضع اطراف جنایتکاران را به صورت دیوانه‌وار تحت تجاوز قرار داده است.

شب گذشته آمریکایی‌ها پس از تصویب پیش‌نویس آتش‌بس در غزه شرق سوریه را مورد حمله هوایی قرار داد، خبرنگار میدانی المیادین اعلام کرد که در این تجاوز هوایی منطقه الصالحیه در بوکمال و نیز مناطق مسکونی در المیادین و محله القصور در دیرالزور هدف قرار گرفته است. یک مقام آمریکایی شب گذشته در واکنش به تجاوز به سوریه اعلام کرده که تازه اول کار است و ممکن است ان اقدامات در آینده نیز تکرار شود!

البته روزنامه نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای از کاخ سفید خواسته ترمز جنگ بیشتر در منطقه را کشیده و از آن دوری کند، در این گزارش آمده است:

در هر پایگاهی که ما بازدید کردیم، یک اتاق فوق محرمانه تحت عنوان مرکز یکپارچگی رزم وجود داشت که اصحاب رسانه حق ورود به آن را نداشتند. در این مرکز سربازان آمریکایی به نمایشگرها زل می‌زنند و تلاش می‌کنند اشیاء پرنده‌ای را که به سمت آن‌ها پرواز می‌کنند شناسایی کنند و با توجه به رادار و ویژگی‌های بصری آن تصمیم بگیرند که آیا با شیء مذکور درگیر شوند یا نه، به گفته یکی از افسران سنتکام(گروه تروریستی) وقتی شما از موشک‌های ۲۰۰ هزار دلاری برای متوقف کردن پهپادهای ۲۰ هزار دلاری ساخت ایران استفاده می‌کنید!

البته گفته شده است که ممکن است تجاوزات روز گذشته توسط صهیونیست‌ها صورت گرفته باشد که البته در هر صورت مسئولیت آن بر عهده آمریکایی‌ها خواهد بود.

برخی آگاهان منطقه اعتقاد دارند که اقدام تروریستی شب گذشته در شرق سوریه با هدف اطمینان خاطر دادن به صهیونیست‌ها از سوی آمریکایی‌ها طراحی شده است، از نگاه تل‌آویو تصویب قطعنامه آتش‌بس در غزه باعث تضعیف صهیونیست‌ها در مناطق اشغالی می‌شود و این رژیم جعلی را وارد دوران «تنهایی استراتژیک» خواهد کرد، از این رو آمریکا به عنوان مدیر میدان به صحنه آمده تا از القاء چنین دیدگاهی جلوگیری کند.

در صورت تصویب نهایی آتش‌بس صهیونیست‌ها از درون و بیرون با دچار تشدید فشار خواهند شد؛ زخم کهنه اختلافات عمیق درونی چون غده چرکین باز شده و باعث می‌شود جنگ خیابانی در مناطق اشغالی جای تجاوز و وحشی‌گری در کوچه‌های غزه را گرفته و اسرائیل در آستانه سقوط قرار بگیرد.

قطعنامه الزام آور برای آتش‌بش در غزه نشان داد که آمریکا امکان مدیریت میدان را از دست داده و نمی‌خواهد انتخابات پیش رو را زیر پای نتانیاهو ذبح کند، از سویی صهیونیست‌ها نیز حاضر نیستند زیر بار هر بیانیه و قطعنامه بین المللی بروند که در آن آتش جنگ داخلی را روشن می‌کند، این ضعیت باعث شد تا بایدن حمله به شرق سوریه را به عنوان یکی از آخرین عملیات‌های خود پیش از انتخابات روی میز قرار دهد.

آمریکایی‌ها با داشتن پیش‌بینی از وقوع چنین حوادث غیر قابل کنترلی «جنگ ویلایی» را آغاز کرده‌اند و شب گذشته به منزل دکتر أسامه الحامد که در احتمالا در اختیار نیروهای ضد تروریسم مقاومت بوده حمله کنند.

البته آمریکایی‌ها هنوز نتایج بازی در این سطح را خوب به یاد دارند، بامداد سه‌شنبه ۲۶ دی ماه نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایات تروریست‌های تکفیری و حامیان آنها از جمله رژیم صهیونیستی و آمریکا در کرمان و راسک، عملیات موشکی بی سابقه‌ای را علیه مقرهای این گروه‌ها در عراق و سوریه اجرا کرد، در طی این عملیات بی‌نظیر و درخشان علاوه بر ضربه به مقرهای تروریستی یکی از مهمترین ویلاهای جاسوسی که برانداز اصلی لجستیک آمریکایی- صهیونیستی محسوب می‌شد به صورت کامل ویران شد، این ضرب شصت سریع و سنگین هنوز در یاد دشمن باقی مانده است.

اگر آمریکایی‌ها در آخرین شرارت خود پیام همراهی با گرگ‌های تنها را در مناطق اشغالی مخابره کرده‌اند، در آن سو سپاه پاسداران با حمله به اهدافی در فاصله +۱۰۰۰ کیلومتر پیامی مهم برای دشمنی بزرگتر ارسال کرده است.

واقعیت آن است که در حال حاضر آمریکایی‌ها امکان توازن عملیاتی با مقاومت را از دست داده‌اند در حالی‌که تروریست‌های سنتکام در بالاترین سطح اضطراب تنها می‌توانند به خانه‌های خالی حمله کنند، در آن سو حیات خلوت آن‌ها زیر ضرب موشکی و پهپادی مداوم قرار دارد، این عدم توازن باعث شده است تا دور صهیونیست‌ها نیز به شدت خالی شود!

منبع : مشرق نیوز
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/165287

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی