پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پس از یکسال گذشت از شکست ائتلاف پوشالی اپوزیسیون، مسیح علینژاد ابعاد تازه‌ای از پشت پرده نشست‌های اپوزیسیون برداشت.

منتشر شده در 5 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ شب گذشته مصی علی‌نژاد با حضور در استودیو شبکه تروریستی اینترنشنال، روایت جدیدی را درباره اختلاف میان براندازان مطرح کرد، این سخنان بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی معاندین داشته و باعث افزایش شکاف و تنش میان ضدانقلاب شده است.

براندازان پس از یک سال از برگزاری نشست در دانشگاه جورج تاون با همکاری آمریکایی‌ها که معروف به سیرک جورج تاون است حالا پرده از وقایع آن برداشته‌اند، این مصاحبه بلافاصله پس از حضور علی‌نژاد در کنفرانس امنیتی مونیخ ترتیب داده شده و از چهره‌ تندرو مخالف ایران دعوت شده تا ضعف اپوزیسیون و دلایل شکست را بیان کنند.

چند روز پیش عبدالله مهتدی، دبیرکل گروهک تروریستی کومله در یک گفتگوی قابل تامل با شبکه دویچوله فارسی( نزدیک به وزارت خارجه آلمان) منشور براندازی را طرحی شکست خورده خوانده و مدعی شد پروژه «یک کشور یک ملت شکست خورد». او در تشریح این موضوع، ساکنان ایران را از لحاظ سیاسی، اجتماعی، زبانی، فرهنگی و اقلیت‌های جنسیتی، به چند دسته تقسیم ‌می‌کند و مدعی می‌شود باید تعریف جدیدی از ملت‌ ایران را برای مردم پایه‌ریزی کرد، این جمله به معنای طرح تجزیه ایران است.

این اظهارات موجب شد جرقه دور جدیدی از باز شدن شکاف میان ضدانقلاب شد، امیرحسین اعتمادی، از چهره‌های مشاور رضا پهلوی، علیه عبدالله مهتدی توئیت زده و لشگر سایبری از همه جهات با هم درگیر شدند.مهتدی نیز در پاسخ سلطنت‌طلبان را فرقه تمامیت خواه و افراطی خواند!

پس از این حملات علیه پهلوی مشخص شده تجزیه‌طلبان، کاسه ضعف خود در تشکیل ائتلاف فراگیر را بر سر رضا پهلوی شکسته و قصد دارند به اجبار، او را به گوشه رینگ ببرند، تا جایی که مسیح علینژاد در مصاحبه اخیر خود با اینترنشنال مستقیما رضا پهلوی را فردی غیر پاسخگو خوانده و ادعا می‌کند که از سوی نزدیکان رضا پهلوی تهدید به قتل شده است.

فیلم/ پهلوی منتقدانش را تهدید به قتل می‌کند!

از طرفی پس از اظهارات مصی علی‌نژاد، سامان رسول‌پور، کارمند پیشین شبکه اینترنشنال و همکار سیما ثابت که مواضع تجزیه‌طلبانه نیز دارد در واکنشی توئیتری،بحث را داغ کرده و از عناصر معاند در خارج از کشور می‌خواهد تا به طور شفاف درباره پشت پرده نشست دانشگاه جورج تاون سخن بگویند! این عضو همکار با کومله گفته است که افرادی چون حامد اسماعیلیون( نماینده نفاق) و رضا پهلوی به صرت سیستماتیک زیر تعهدات خود در نشست آمریکایی در جورج‌تاون زده‌اند. در حال حاضر هجمه ضدانقلاب به یکدیگر به جایی رسیده که یک فعال رسانه‌ای نزدیک به علی‌نژاد، در توئیتی مدعی شده رضا پهلوی در میانه اغتشاشات 1401، در پاسخ به دعوت یک نشست بین‌المللی، پاسخ داده است که مامانم برایم تولد گرفته نمیتونم بیام!

هژمونی طلبی پهلوی عامل شکست منشور وحدت!

علی‌نژاد در پاسخ به اینکه چرا ائتلاف جورج تاون شکست خورد، ادعا می‌کند که در میانه مذاکره بین اعضای نشست، رضا پهلوی اصرار دارد تا سه نفر از حامیان خود را به جمع نشست اضافه کند. او کمی بعد به این سه شخصیت قانع نشده و درخواست می‌کند تا سه چهره‌ سلطنت‌طلبی دیگر هم به ائتلاف اپوزیسیون دعوت افزوده شوند. در تشریح این ماجرا می‌گوید در حال بررسی این موضوع بودیم و تصمیمی برای موافقت و یا مخالفت به حضور آنها در ائتلاف گرفته نشده بود که رضا پهلوی در توئیتر اعلام کرد که اجتماع حاصل نشده و از ائتلاف بیرون رفت.

علی‌نژاد درحالی مدعی است تصمیمی درباره اضافه شدن شش شخصیت پیشنهادی به جمع اپوزیسیون تصمیمی گرفته نشده بود که فروردین سال جاری، در گفتگویی دیگر با اینترنشنال مدعی شده بود رضا پهلوی به هیچ عنوان امیر طاهری را پیشنهاد نداده بود. او لحظاتی بعد در همان گفتگو، دچار فراموشی شده و می‌گوید در نشست، به محض اینکه اسم امیر طاهری مطرح شد، اولین نفر نازنین بنیادی با این پیشنهاد موافقت کرد.

البته علینژاد در ادامه، در اعتراض به حامد اسماعیلیون( نماینده منافقین در گروه براندازی) نیز می‌گوید پیشنهاد داده پس از خروج رضا پهلوی با همین جمع، ائتلاف به کار خود ادامه دهد که اسماعیلیون نیز جمع اپوزیسیون را ترک می‌کند.

در ادامه علینژاد ابعاد جالب‌تری از هژمونی خواهی براندازان را افشا می‌کند. علی‌نژاد در پایان این مصاحبه گفت سناتورهای جمهوری خواه آمریکا از اپوزیسیون دعوت کرده بودند تا با هم دیدار کنند، اما شرط عجیب یکی از چهره‌های اپوزیسیون مانع شکل‌گیری این نشست شد. سناتورها در ایمیلهای ارسالی گفتند یکی از رهبران اپوزیسیون درخواست کرده که میز شام او را جداگانه بچینند و وزن سیاسی او را مدنظر قرار دهند!

علینژاد در حالی در استودیو اینترنشنال حاضر شده که در طول برنامه هیچگاه توضیحی درباره صوت افشا شده سال گذشته از عبدالله مهتدی نداده‌اند. مهتدی در این صوت، خبر از دیدار آنلاین حامد اسماعیلیون، مسیح علی نژاد و مصطفی هجری ،دبیرکل گروه تروریستی تجزیه طلب حزب دموکرات کردستان و طراحی تجزیه ایران پرده برمیدارد. جلسه‌ای که هیچگاه مسیح علینژاد و اسماعیلیون در مورد آن حرف نزدند!

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/160921

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی