پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پزشک و جراح کانادایی که به تازگی از نوار غزه بازگشته است شرایط درمانی در بیمارستانهای غزه را فاجعه خواند.

منتشر شده در 20 دی 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ «در (بیمارستانهای) غزه باید تصمیم بگیرید چه کسی را نجات دهید و چه کسی را رها کنید». این اظهارات یک پزشک و جراح کانادایی است که به مدت دو هفته در خان یونس در جنوب غزه خدمت کرده است.

انس القاسم در مصاحبه با سی ان ان با تاکید بر اینکه سیستم درمانی غزه بدتر از چیزی است که من انتظار داشتم، به تصمیمات غیرممکنی اشاره کرد که چند پزشک باقیمانده در غزه در شرایط کمبود تجهیزات پزشکی و امکانات درمانی باید اتخاذ کنند.

این جراح کانادایی گفت که «مجبور بودیم بخیه‌ها را فله‌ای بزنیم و هیچ نظمی در بخیه زدن رعایت نمی‌شد؛ تجهیزات پزشکی به صورت عمده وجود ندارد، چیزهایی مثل دستگاه سی تی اسکن و لوازم پزشکی ضروری. در زمینه دارو حتی مسکن و آنتی بیوتیک نداریم…»

سیستم درمانی غزه به خاطر سالها محاصره از سوی رژیم صهیونیستی پیش از جنگ نیز با مشکلات عمده‌ای مواجه بود اما به گفته انس القاسم طی جنگ کنونی به دلیل حملات سهمگین اسرائیل و تشدید شرایط محاصره به مرز فروپاشی صددرصدی رسیده است.

اسرائیل از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر صدها بار بیمارستانها و مراکز درمانی غزه را بمباران کرده است. طبق اعلام دفتر رسانه‌ای حماس، حملات اسرائیل تا اواخر ماه دسامبر منجر به کشته شدن 310 نفر از کادر درمان در بیمارستانهای غزه شده و از 36 بیمارستان غزه 25 بیمارستان را به طور کامل از خدمات دهی خارج کرده است.

انس القاسم اضافه کرد که بمباران غزه توسط اسرائیل بدتر از چیزی است که او در حلب سوریه در طول جنگ داخلی سوریه مشاهده کرده است.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/154296

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی