پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با تأیید اینکه یک فروند بالگرد ارتش ایران در فاصله‌ای بسیار نزدیک به ناو آمریکایی «یواس‌اس اسکس» پرواز کرده است، این اقدام بالگرد ایرانی را «خطرناک» توصیف کرد.

منتشر شده در 25 آبان 1400
در سرویس

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بعدازظهر دوشنبه به وقت محلی در یک نشست خبری تأیید کرد که هفته گذشته یک فروند بالگرد ارتش جمهوری اسلامی ایران در فاصله ۲۵ یاردی (۲۳ متری) ناو آمریکایی یو‌اس‌اس اسکس در دریای عمان پرواز کرده است.

سخنگوی پنتاگون در این خصوص به خبرنگاران گفت: «ما می‌توانیم تأیید کنیم که یک بالگرد ایرانی در خلیج عمان به ناو یو‌اس‌اس اسکس نزدیک شد و اقدام به اجرای عملیات درفاصله ۲۵ یاردی عرشه ناو به‌گونه‌ای غیرایمن و غیرحرفه‌ای کرد.»

این مقام آمریکایی با اعلام اینکه بالگرد ایرانی ۳ بار در اطراف ناو یو‌اس‌اس اسکس پرواز کرده است، مدعی شد: «این اقدام خطرناک بود، زیرا می‌توانست منجر به اشتباه محاسباتی شود.»

روز شنبه رسانه‌های ایرانی و خارجی ویدیو‌هایی از پرواز بالگرد ارتش جمهوری اسلامی ایران بر فراز ناو آمریکایی یواس‌اس اسکس در جریان رزمایش ذوالفقار در دریای عمان منتشر کرد.

رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ هفته گذشته با حضور یگان‌های مختف ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار و سناریو‌های مختلف جنگ دریایی دور از سواحل ایران در آن تمرین شد. این رزمایش با به‌کارگیری قسمتی از توان رزم نیرو‌های زمینی، دریایی، هوایی و پدافند ارتش در منطقه وسیعی از شرق تنگه هرمز تا پسابندر در مرز ایران و پاکستان و در دریا نیز تا مدار ۱۰ درجه شمالی و بخشی از دریای سرخ برگزار شد.

در این رزمایش ایرانی‌ها قایق‌های تندرو در پهنه دریا و نظامیان سوار شدن بر بالگرد‌ها و نیز عملیات چتربازی کماندو‌ها را به نمایش گذاشتند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/84552

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی