پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اسرائیل در آغاز سال نو میلادی؛

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در آغاز سال نو میلادی گفت: برای جنگ غزه طولانی مدت برنامه ریزی کردیم و امکان دارد تا پایان سال 2024 ادامه داشته باشد.

منتشر شده در 11 دی 1402
در سرویس
به گزارش جهت پرس، دانیل هاگاری در پیام آغاز سال نو میلادی از آماده شدن رژیم برای یک جنگ طولانی تا پایان سال 2024 در غزه خبر داد و افزود: نحوه استقرار نیروهای رژیم برای یک نبرد بسیار طولانی خواهد بود.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: برخی از نیروهای این رژیم به ویژه نیروهای ذخیره به طور موقت از ارتش خارج خواهند شد تا بار دیگر به آنها اجازه داده شود برای ادامه جنگ ساماندهی شوند. اقداماتی که گفته می‌شود برای برنامه ریزی و آمادگی جهت ادامه جنگ در سال ۲۰۲۴ انجام می‌گیرد.

به گزارش جهت پرس؛ ارتش رژیم صهیونیستی عنوان کرده است که بایستی از قبل برای برخی از اقدامات جنگی و نظامی در غزه برنامه‌ریزی کند چرا که به گفته مقامات این ارتش ماموریت‌های بیشتری در سال جدید وجود خواهد داشت و جنگ این رژیم با حماس تا پایان سال ۲۰۲۴ ادامه پیدا خواهد کرد.

بر این اساس قرار است برخی از نیروهای ارتش مذکور این هفته غزه را برای تجدید قوا ترک کرده و به آنها اجازه داده می‌شود تا پیش از ورود به عملیات نظامی سال جدید، نیرو بگیرند.

اظهارات مقامات ارتش رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می‌شود که طبق آخرین گزارشات منتشر شده از سوی وزارت بهداشت فلسطین، تاکنون بیش از ۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر فلسطینی در جریان جنگ غزه به شهادت رسیده‌اند و از این تعداد شمار قابل توجهی‌ زنان و کودکانی بوده‌اند که در جریان این جنگ ۱۱ هفته‌ای به شهادت رسیده‌اند.

اگر چه جنگ در تاریخ ۷ اکتبر سال گذشته آغاز شد و اقدامات زیادی از جانب کشورهای دیگر برای توقف آن صورت گرفت، با این حال، رژیم صهیونیستی این جنگ را تا پایان سال ۲۰۲۳ هم ادامه داد و اکنون برای تداوم آن در سال جدید حتی تا پایان سال 2024 برنامه‌ریزی می‌کند.

بر این اساس به گفته وزارت بهداشت فلسطین، در شبانه روز گذشته به عنوان آخرین روز سال ۲۰۲۳، حداقل ۴۸ فلسطینی در بمباران هوایی غزه به شهادت رسیدند و هنوز هم بسیاری از آنها زیر آوار مدفون هستند.

طبق گزارشات سازمان ملل نیز تاکنون در جریان این جنگ، ۸۵ درصد از جمعیت ۲.۴ میلیون نفری غزه یعنی چیزی حدود ۲ میلیون نفر آواره شده‌اند.

نتانیاهو پیشتر عنوان کرده بود: جنگ غزه در اوج خودش است و رسیدن به پیروزی نیازمند زمان است. وی در این اظهارات به مواضع رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اشاره و عنوان کرده بود که جنگ برای ماه‌های بیشتری تا پایان سال 2024 ادامه خواهد داشت.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153472

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی