پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

اختلال سراسری در شبکه ملی برق پاکستان

با گذشت ۱۲ ساعت از اختلال سراسری در شبکه ملی برق پاکستان، این وضعیت همچنان ادامه دارد و مردم در شهرهای بزرگ و کوچک پاکستان که از صبح امروز با بی برقی کامل روز خود را آغاز کردند هم اکنون در تاریکی بسر می‌برند.

منتشر شده در 3 بهمن 1401
در سرویس

 بی برقی تقریبا همه شهرهای بزرگ همسایه شرقی را فراگرفته و به گفته وزیر نیروی این‌ کشور، شناسایی مشکل مرکزی و راه‌اندازی مجدد شبکه ملی برق شاید ساعتها به طول بیانجامد.

گزارش شبکه‌های خبری پاکستان حکایت از تاریکی محض در شهرهای بزرگ و کوچک از جمله کراچی، اسلام‌آباد، لاهور، کویته و پیشاور است و زندگی روزمره مردم به ویژه فعالیت‌های تجاری و اداری به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

منابع آگاه می‌گویند که تاکنون اداره برق موفق به شناسایی مشکل اصلی نشده و از ۱۰ هزار مگاوات برق مختل شده در شبکه ملی تنها ۷۵۰ مگاوات آن به شبکه سراسری بازگردانده شده است‌ که آن هم پایدار نیست.

مناطق مختلف اسلام‌آباد پایتخت پاکستان نیز در تاریکی فرو رفته و گفته می‌شود برق مراکز درمانی، بیمارستان‌های بزرگ، پایانه‌های مسافربری، راه‌آهن و حتی فرودگاه نیز به تدابیر ویژه‌ای فراهم شده و حتی موتور برق‌های بزرگ نصب‌ شده در این اماکن نیز قادر به تولید مستمر برق نیست.

در پی اشکال فنی بی سابقه در شبکه ملی برق در پاکستان، شهرهای بزرگ و کوچک این کشور از جمله اسلام‌آباد و کراچی از صبح امروز در خاموشی فرو رفتند.

بی برقی در پاکستان نه تنها محدود به فصل داغ تابستان نیست بلکه در زمستان نیز مردم این کشور در کنار بحران گاز با پدیده سرسام‌آور قطعی برق مواجه‌اند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/17884

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی