پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در ادامه درگیری‌ها در فلسطین

دولت اردن با هشدار درباره پیامدهای فاجعه‌بار نقض وضعیت مسجدالاقصی، به درخواست رژیم صهیونیستی برای تخلیه این مکان مقدس از نمازگزاران فلسطینی پاسخ منفی داد.

منتشر شده در 20 فروردین 1402
در سرویس

وزارت خارجه رژیم موقت صهیونیستی بامداد یکشنبه از دولت اردن خواست تا به‌وسیله مأموران اوقاف، معتکفان فلسطینی را از مسجدالاقصی اخراج کنند.

به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، اردن نیز به این درخواست تل‌آویو جواب منفی داده و به‌نظر می‌رسد که تخلیه مسجدالاقصی بعد از نماز صبح انجام می‌شود.

دولت اردن همچنین درباره «پیامدهای فاجعه‌بار» تداوم نقض وضعیت تاریخی و قانونی در مسجدالاقصی توسط نظامیان صهیونیست هشدار داد.

همزمان خبرنگار شبکه «المیادین» گزارش داد که نظامیان رژیم موقت صهیونیستی در حال بستن دروازه‌های ورودی به مسجدالاقصی هستند.

همچنین جوانان فلسطینی که داخل «المصلی القبلی» حضور دارند، در انتظار برای هجوم نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست، شروع مسدود کردن ورودی‌های نمودند.

از سوی دیگر گروه مقاومت «عرین الاسود» طی بیانیه‌ای هشدار داد: «پیام خود را به هر خائنی که دین، وجدان، ناموس و کشور خود را فروخته است، می‌فرستیم. کارهای شما برملا شده و اعمال بد شما آشکار شده است. ما هر جا که باشید دنبال شما هستیم و هیچ کس از شما محافظت نخواهد کرد. شما هر جا که سنگر گرفته باشید در امان نخواهید بود».

پیش از این نیز «پیتر استانو» سخنگوی کمیسیون اروپا ضمن ابراز ناخرسندی از حملات نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی، گفته بود که وضعیت قانونی موجود در اماکن مقدس فلسطین اشغالی باید حفظ شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10390

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی