پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از خسارت بالغ بر ٩٠٠ میلیارد تومان ناشی از جاری شدن سیل در نقاط مختلف استان خبر داد.

منتشر شده در 8 مرداد 1401
در سرویس

منصور شیشه فروش عصر شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در پی فعالیت سامانه بارشی چند روز اخیر و جاری شدن سیل خساراتی به ۱۸ شهرستان استان وارد شد.

وی اظهار داشت: در این راستا ۶۰۰ میلیارد تومان در بخش کشاورزی به چهار هزار هکتار از اراضی زراعی، ۵٠ هکتار باغات، ۵۰۰ کلنی زنبور عسل، ۳۰ واحددام و طیور، ١٠ واحد پرورش ماهی و نیز قنوات و استخرهای ذخیره آب و کانالهای کشاورزی وارد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: همچنین خسارتهایی  به ۹۸ کیلومتر از راههای روستایی و جاده ای، ۶۱ دستگاه ابنیه فنی و پلها، ۲۱۳ کیلومتر از ایلراهای عشایری، هزار و ٢٢٠ راس دام و ۸۷۰ چادر عشایری وارد شد.

وی با اشاره به خسارت وارد آمده بر ٧۵٠ واحد مسکونی در ١٨ منطقه استان گفت: از این تعداد ۲۵۰ واحد روستایی نیاز به بازسازی و مابقی نیازمند تعمیر اساسی است.

شیشه فروش افزود: امروز همچنین بارشهای پراکنده رگباری و جریان سیل در جاده کمشچه به اردستان گزارش شد که تردد خودروها در این مسیر توسط عوامل پلیس راه و راهداری صورت گرفت.

بنا به اعلام سازمان هواشناسی، ناپایداری و بارش های جوی و مخاطرات احتمالی بارندگی‌های تابستانی تا یکشنبه آتی در استان اصفهان ادامه دارد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/41898

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی