پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

نخستین محاکمه کیفری یک رئیس جمهور در آمریکا

ورود ترامپ به دادگاه/ رئیس جمهور سابق آمریکا پیش از محاکمه بازداشت شد

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای آغاز محاکمه خود کیفری خود لحظاتی پیش وارد در میان تدابیر شدید امنیتی وارد دادگاه منهتن نیویورک شد. او پیش از محاکمه بازداشت شد.
منتشر شده در 15 فروردین 1402
در سرویس

از نیویورک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا وارد دادگاه منطقه منهتن شد و قبل از آغاز  محاکمه خود در مقابل قاضی، در بازداشت پلیس قرار گرفت.

انتظار می رود به عنوان روند بازداشت، از ترامپ  انگشت نگاری شود. اگرچه هنوز مشخص نیست که از او عکس برداری خواهد شد یا خیر. او سپس به دادگاه آورده می‌شود و در آنجا محاکمه خواهد شد.

همچنین انتظار می‌رود محاکمه او سریع و معمولی باشد، اما یک لحظه بی سابقه در تاریخ آمریکا است.

انتظار دستبند زدن به ترامپ پس از بازداشت نیز  نیست، زیرا او تحت نظارت دائم  پلیس خواهد بود.

گام بعدی در دادرسی کیفری، محاکمه ترامپ است که چندین مقام آگاه گفته اند رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از پر کردن فرم‌ها به دادگاه آورده خواهد شد که انتظار می‌رود ادعای بی‌گناهی کند.

با این حال، ترامپ یک شهروند عادی نیست و احتمالا شیوه‌ای متفاوت در روند رسیدگی به این پرونده مشاهده خواهد شد.

ترامپ که همچنان قبل از ورود به دادگاه در رسانه اجتماعی اش، پیام می نوشت، پیش از ورود به دادگاه نیز گفت: محاکمه من بسیار غیر واقعی به نظر می رسد.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا هنگامی که در حال  حرکت  به سمت  دادگاه  منهتن بود، افزود: درحال حرکت به سمت دادگاه منهتن هستم.  محاکمه من خیلی غیر واقعی به نظر می رسد. آنها قصد دارند من را دستگیر کنند. نمی توان باور کرد که این اتفاق در آمریکا رخ می دهد.

ترامپ پیش از  آن نیز  هنگامی که  در حال عزیمت به دادگاه جنایی منهتن بود، در پیامی گفت: امروز برای نبود عدالت در آمریکا سوگواریم. امروز روزی است که یک حزب سیاسی حاکم، مخالف اصلی خود را بدون ارتکاب به هیچ جرمی دستگیر می کند.

وی افزود: ملت ما در حال تبدیل شدن به یک کشور مارکسیستی جهان سومی است که مخالفان را مجرم می‌داند و مخالفان سیاسی خود را زندانی می‌کند.

ترامپ همچنین از هوادارانش به خاطر وفاداری مستمرشان تشکر کرد و گفت که “از همه کمک‌ها، حمایت‌ها و دعاهایی که دریافت کرده‌ام، شگفت زده شده ام.”

به گزارش ایرنا، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در شبکه اجتماعی خود موسوم به تروث سوشیال گفت: محل برگزاری دادگاه بسیار ناعادلانه است. در برخی مناطق تنها یک درصد به جمهوری‌خواهان رای داده‌اند. این پرونده باید به نزدیکی استیتن آیلند منتقل شود. این مکانی بسیار منصفانه و امن برای محاکمه خواهد بود.

او همچنین به انتقاد از قاضی خوان مرچان که ریاست دادگاه او را بر عهده دارد، ادامه داد.

ترامپ افزود: علاوه بر این، قاضی بسیار جانبگرایانه انتخاب شده و خانواده او در تنفر از من شناخته شده اند. او یک فاجعه بی عدالتی در پرونده قبلی مربوط به ترامپ بود و دادگاهی وحشتناک برگزار کرد و ارتباط با او در طول این دادگاه غیرممکن است.

رئیس جمهور سابق آمریکا ادامه داد: دختر این قاضی برای “کامالا هریس” کار می کرد و اکنون برای کارزار بایدن و هریس فعالیت می کند. این یک دادگاه بدون مدارک کافی است.

همزمان بر اساس اعلام منابع خبری، ترامپ با یک لیموزین در حال انتقال به دادگاه برای تفهیم اتهام است که خطاب به حاضران گفت: این پیگیرد قانونی نیست بلکه آزار و اذیت است.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا متهم است که پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری این کشور، مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به عنوان حق‌السکوت به یک بازیگر زن فیلم‌های مستهجن به نام “استورمی دنیلز” که با او رابطه داشته، پرداخت کرده است.

در این پرونده، این موضوع مطرح است که چگونه ترامپ در آستانه انتخابات سال ۲۰۱۶ بعد از آن که مایکل کوهن وکیل سابق او (ترامپ) به دنیلز حق‌السکوت داد، این پول را به وکیل خود بازگردانده است.

اعلام جرم علیه ترامپ که عصر پنجشنبه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین ماه ) اعلام شد همچنان محرمانه است و این بدان معناست که اتهامات علیه ترامپ علنی نشده است اما بازرسان مشغول تحقیق علیه حق السکوت ترامپ به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن آمریکایی پیش از سال ۲۰۱۶ بوده‌اند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10856

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی