پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ژنرال صهیونیست:

یک ژنرال برجسته صهیونیست ضمن اعتراف به ضعف رژیم صهیونیستی کابینه نتانیاهو را عامل اصلی شکل گیری چنین وضعیتی اعلام کرد.

منتشر شده در 22 فروردین 1402
در سرویس

ژنرال عاموس گلعاد که جزو ژنرال‌های تندرو رژیم صهیونیستی دسته بندی می‌شود، در گفتگو با رادیو سراسری رژیم صهیونیستی (ریشت بت) اعلام کرد: امروز ما شاهد شکل گیری وحدت بین اهل تسنن و شیعیان در راستای تحقق هدف از بین بردن اسرائیل هستیم.

به گفته این ژنرال صهیونیست، اهل تسنن حماس و شیعیان حزب الله در چارچوب نگاه دینی و ناسیونالیستی برای از بین بردن اسرائیل با یکدیگر متحد شده‌اند.

او با اشاره به نشست رهبران مقاومت در بیروت آنرا بیانگر حمایت حزب الله از اقدامات (مبارزات) حماس از جمله شلیک موشک به سوی الجلیل توصیف کرد.

گلعاد در بخش دیگری از گفتگوی خود با رادیو رژیم صهیونیست گفت: ضعف و شکنندگی که ما در اسرائیل آن را زندگی می‌کنیم، ضعف دیوانه وار و شکاف داخلی در کنار تلاش‌های صورت گرفته برای کودتا علیه ساختار قانون فعلی (تغییرات قضائی) و تمرد بخش‌های وسیعی از مردم در قبال این کودتا بعلاوه تشنج حاصل در روابط با آمریکا که با ماه رمضان همزمان شده است، همگی دست به دست هم دادند تا حملات علیه ما گسترده‌تر شود.

او حملات انجام گرفته از لبنان را با این حجم و به این روش بی سابقه توصیف و اذعان کرد، به دلیل شکاف داخلی موجود، اسرائیل قادر به پاسخ شدید به آن نشد.

گلعاد همچنین اعتراف کرد، کابینه حاکم بر اسرائیل کابینه مشروعی نبوده و توانمندی ورود به جنگ وسیع و همه جانبه را ندارد، از اینرو تمرکز بر روی حماس به عنوان متهم اصلی این اقدامات به جای حزب الله می‌تواند تصمیم صحیحی محسوب شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10164

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی