پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

واکنش کنعانی به خبرسازی وال استریت ژورنال

سخنگوی وزارت امور خارجه گزارش وال استریت ژورنال مبنی بر تهدید ایران علیه یکی از کشورهای منطقه را خبرسازی مغرضانه خواند و گفت: براساس احترام متقابل به سیاست حسن همجواری ادامه می‌دهیم.
منتشر شده در 11 آبان 1401
در سرویس

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور‌ خارجه در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد گزارش منتشر شده در روزنامه وال استریت ژورنال مبنی بر تهدیداتی علیه یکی از کشورهای منطقه و اتهامات بی پایه و اساس به جمهوری اسلامی ایران در این خصوص اظهار داشت: اینگونه خبرسازی‌های مغرضانه از سوی برخی محافل غربی و صهیونیستی با هدف ایجاد فضای منفی علیه جمهوری اسلامی ایران و تخریب روندهای مثبت جاری با کشورهای منطقه صورت می‌گیرد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس احترام متقابل و در چارچوب اصول و قواعد بین‌المللی، به سیاست حسن همجواری با همسایگان ادامه می‌دهد و برقراری و ارتقای ثبات و امنیت در منطقه را در برقراری تعامل سازنده با همسایگان می‌داند و با جدیت آن را ادامه خواهد داد.

گفتنی است براساس این خبرسازی جدید وال‌استریت ژورنال،  عربستان سعودی اطلاعاتی را با آمریکا به اشتراک گذاشته که حاکی از حمله قریب الوقوع ایران به اهدافی در داخل عربستان سعودی است و بر همین اساس، ارتش آمریکا و دیگر نیروها در منطقه خاورمیانه، سطح آماده باش را افزایش داده‌اند.

پیش از این هم «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا به شهروندان آمریکایی درباره این تهدید قریب الوقوع در عربستان سعودی اطلاع داده شده است، گفت: «من از هیچگونه هشدار کنسولی اطلاعی ندارم».

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/27770

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی