پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تجزیه‌طلبان لیدر اصلی آشوب‌های اخیر هستند و باید با آن‌ها برخورد قاطع شود.

منتشر شده در 9 مهر 1401
در سرویس

اتفاقات اخیر منجر به فرصت‌طلبی عده‌ای شد تا بتوانند در برهم زدن اوضاع نقش خود را فعال کنند و از رهگذر آن، گروه‌های تجزیه‌طلب وقت را برای عرض اندام خود مغتنم ببینند. در برابر این رفتارها، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و معارف به میدان آمدند و سودای اغتشاشگران برای تجزیه‌طلبی را آشکار کردند.

مرتضی طاهری مداح اهل بیت (ع) و رئیس هیأت مدیره خانه مداحان در این خصوص اظهارداشت: دشمن کارش دشمنی است و ما از ابتدای انقلاب، دشمن آشکاری به نام رژیم صهیونیستی داشتیم که حتی آمریکا را هم ملبع دست خودش گرفته است که نمونه آن بدعهدی این کشور در برجام است که صحنه‌گردان تمام این اتفاقات، رژیم صهیونیستی است.

هرزمان انقلاب اسلامی به موفقیتی می‌رسد، صهیونیست‌ها آشوب به‌پا می‌کنند
وی با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها دشمن شماره نخست انقلاب اسلامی هستند که همواره امام خمینی (ره) به نقش آنان اشاره داشتند و اینکه فرمودند اسرائیل باید از بین برود، به این دلیل است که دشمنی بزرگتر از آنان نداریم، گفت: هر زمان انقلاب اسلامی بنا دارد، تنفسی داشته باشد و نتایج اقدامات خود را مشاهده کند، مشکلاتی را ایجاد می‌کنند که نمونه‌اش همین آشوب و بلوای اخیر است.

طاهری گفت: این آشوب‌ها به بهانه فوت یک خانم رخ داده است که مشابه این اتفاق ممکن است هرروز در دنیا نه فقط در کشور ما رخ دهد. ممکن است در بیمارستان، مسیر مدرسه، مسیر گردش و … افرادی به هر دلیل از دنیا بروند، اما در این مورد، با تدارکات و تمهیداتی که از قبل آماده کرده بودند و منتظر فرصت بودند، به میدان آمدند. این ناشی از همان مشکل و دشمنی دیرین صهیونیست‌ها با انقلاب اسلامی است.

آشوب به پا کردند تا حلاوت اقدامات اقتصادی دولت کمرنگ شود
این مداح اهل بیت (ع) با علت‌یابی زمان وقوع این آشوب در کشور گفت: انقلاب اسلامی در این برهه زمانی چند کار بزرگ و فتح‌الفتوح به واسطه دولت و شخص آیت‌الله رئیسی داشت که مهمترین دلیلش اعتقادات عمیق دولت به آرمان‌های انقلاب و شناخت از دشمن است. اولاً دولت زندگی مردم را همچون گذشته به بازی برجام گره نزده بود و کار‌های بزرگی انجام داده بود که درحال به نتیجه رسیدن بود. این بلوا را ایجاد کردند تا تاثیرات آن کمرنگ شود. با این آشوب بنا داشتند حضور قدرتمند آیت‌الله رئیسی در مقر سازمان ملل و مواضع قوی او را به حاشیه ببرند. این حضور و نطق انقلابی رئیس جمهور می‌توانست آثار متعددی داشته باشد که کمرنگ شد.

وی افزود: از سوی دیگر به دنبال امتیاز گرفتن در برجام بودند یعنی بنا داشتند مشابه همان امتیاز‌هایی که در گذشته داشتند و هیچ عایده‌ای هم برای کشور نداشت، اخذ کنند.

لیدر آشوب‌های اخیر تجزیه‌طلبان هستند
طاهری با بیان اینکه در این آشوب‌ها غیر از عده‌ای که فریب خوردند و از روی احساسات به حمایت پرداختند و باید حسابشان را جدا کرد، عده‌ای لیدر آشوب شدند که از ابتدای انقلاب در پی تجزیه ایران بودند گفت: برخی خانواده‌ها بی‌توجهی کردند و در نتیجه، نوجوانان و دهه هشتادی‌های ما از تاریخ و گذشته انقلاب بی‌خبر هستند و نمی‌دانند چه اوضاعی بود و با چه مشقت و خون‌هایی شرایط کنونی به دست آمده است. مهمترین از خودگذشتگی‌ها برای حفظ این نظام در سال‌های اخیر شهادت حاج قاسم سلیمانی بود که دنیا را تکان داد.

رئیس هیأت مدیره خانه مداحان افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب و زمانی که هنوز انقلاب پا و جان نگرفته بود، افرادی که امروز خود را به دشمنان ما فروختند، در شرق، غرب، جنوب و شمال کشور به دنبال تجزیه‌طلبی بودند. این خانم معلوم‌الحالی که این روز‌ها در آن طرف آب، نشسته و دختران کشور را برای بی حجابی و بی بندوباری تحریک می‌کند، پول‌های کلان از دشمنان ما گرفته است.

مهسا امینی اسم رمزی برای اقدامات تجزیه‌طلبان شد
وی افزود: گروه‌های منافقین، کومله و … از همان ابتدای انقلاب به دنبال تجزیه‌طلبی در کردستان، خوزستان، گلستان و … بودند و هنوز هم دست بردار نیستند، زیرا حیات و ارتزاق آنان بستگی به ایجاد همین آشوب‌ها و نوکری برای دشمنان این مرز و بوم دارد.

طاهری گفت: این گروه‌های تجزیه‌طلب یک عمر از پول‌های دشمنان ما ارتزاق کردند و باید هم هرجایی آنان اشاره کردند به میدان بیایند. در این آشوب اخیر هم این دختر، اسم رمز آن‌ها شد تابه میدان بیایند و اغتشاش کنند.

مردم بعد از مشخص شدن هویت اغتشاشگران، صف خود را جدا کردند
این مداح اهل بیت (ع) گفت: البته الحمدلله زود چهره و نیت شوم این افراد مشخص شد و مردم اصلاً آن‌ها را همراهی نکردند و خیلی زود صف خود را جدا کردند. در این شب‌های اخیر مشاهده می‌شود که تعداد کمی در خیابان‌ها حضور پیدا می‌کردند و مردم آن‌ها را همراهی نمی‌کردند و آنان هم بعد از یک خرابکاری سریع متواری شده و به منطقه‌ای دیگر می‌رفتند.

وی گفت: برخی نوجوانان احساسی که در این آشوب‌ها حضور پیدا می‌کردند، بعد از اینکه فهمیدند فریب خوردند و ماجرای اصلی چیست، به سرعت صف خود را جدا کردند و این افراد تنها ماندند.

اعتراضات مردمی چگونه باید باشد؟
طاهری با اشاره به اینکه مردم مشکلات معیشتی دارند و سختی‌های زندگی آن‌ها را اذیت می‌کند، اما علاقه‌مند به نظام هستند، گفت: باید مجرا و مسیر قانونی برای اعتراضات مردمی اندیشیده شود که یکی از آن‌ها، رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها هستند که باید حرف و اعتراض مردم را منعکس کنند تا مانع این سوءاستفاده‌ها شوند. دولت هم سامانه ۱۱۱ را ایجاد کرده است تا مردم اعتراضات خود را منعکس کنند. البته مردم باید بدانند که مسئولین، بسیاری از مشکلات را می‌دانند و به دنبال راه‌حل هستند.

هیچ رسانه خارجی دلسوز کشور ما نیست
این مداح اهل بیت (ع) گفت: مردم نباید نگاه و گوششان به سمت رسانه‌های خارجی باشد، زیرا اصلاً آن‌ها دلسوز این کشور نیستند. مردم باید تحلیل‌ها و اخبار درست و صحیح را از تلویزیون و رسانه‌های داخلی بگیرند. عربستان سعودی که سرتاسر فساد، ظلم و مظلوم کشی است و نوجوانان را گردن می‌زند و با ما مشکل ذاتی دارد، چگونه می‌تواند دلسوز ما باشد که رسانه راه بیندازد و برای مردم ما تحلیل و فرمان دهد.

وی افزود: در ماجرای فوت این خانم همین رسانه‌های خارجی، واقعیت‌ها را مغلوب کردند و روایت خود را به خورد مخاطب دادند. رسانه بهایی منوتو که ضد امام زمان، دین و خداست چه کمکی می‌تواند به ما کند؟ بهترین، پاکترین و صادقانه‌ترین اخبار را می‌توانیم از رسانه‌های داخلی به دست بیاوریم.

جهاد تبیین وظیفه خواص در زمان فتنه‌هاست
طاهری با اشاره به نقش خواص و افراد اثرگذار مانند مداحان و منبری‌ها در این شرایط گفت: مقام معظم رهبری جمله کلیدی در خصوص جهاد تبیین فرمودند و این وظیفه ماست. ما اگر واقعاً مبلغ دین و اهل بیت (ع) هستیم باید جهاد تبیین کنیم یعنی ملاحظه بانی، مخاطب و مستمع جلسه را نکنیم و آنچه را که نیاز است و وظیفه شرعی ماست، بگوییم.

این مداح اهل بیت (ع) در پایان خاطرنشان کرد: جهاد تبیین روش حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) است که اگر نبود ماجرای کربلا، ایثار و شهادت‌ها را نداشتیم و ممکن بود برخی یزید و شمر را برحق بدانند. جهاد تببین این دو بزرگوار و بعد از آنان مبلغان در سال‌های اخیر موجب شد که مردم حق را از باطل تشخیص دهند. در این شرایط هم باید جهاد تبیین را بدون توجه به اینکه مخاطب و فالور می‌پسندد یا نه داشته باشیم تا فردا شرمنده امام زمان (عج) نباشیم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/33138

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی