پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

سخنگوی وزارت امور خارجه به اقدام پارلمان سوئد درباره سپاه پاسداران واکنش نشان داد.
منتشر شده در 21 اردیبهشت 1402
در سرویس

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام پارلمان سوئد درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد حاکمیتی برآمده از متن ملت ایران و دارای هویت رسمی و قانونی منبعث از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که همگام با دیگر ارکان نیروهای مسلح، مسئولیت پاسداری از امنیت ملی و مرزی کشور را برعهده دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فراتر از مسؤلیت دفاع از امنیت ملی و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران، در طول بیش از یک دهه گذشته تاکنون با ایفای نقش تعیین کننده در مبارزه علیه تروریسم بین المللی تکفیری و داعشی، نقشی تاریخی در حفاظت از صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا کرده و چنین نقشی از حافظه تاریخی ملت ایران و بویژه مردم کشورهای منطقه که تحت هجوم تروریسم سیاه تکفیری و داعشی قرار گرفته بودند، پاک نخواهد شد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: اقدام غیرقانونی پارلمان سوئد تحت تاثیر عناصر تروریست و مطرود ملت ایران، حرکتی ضد ایرانی، مغایر با موازین و اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل از جمله برابری حاکمیتها و عدم مداخله در امور داخلی دولتها و مصداق تعرض به حاکمیت و امنیت ملی ایران است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این اقدام پارلمان سوئد را با قوی ترین عبارات محکوم می کند.

کنعانی تاکید کرد: به دولت سوئد توصیه می کنیم با دوراندیشی و درایت از فروافتادن در دام پهن شده برای روابط دو کشور اجتناب کرده و با تفکر نسبت به پیامدهای چنین اقدام نسنجیده ای، منافع ملی سوئد و روابط دیرینه دو کشور را فدای منافع تروریستها و رژیم آپارتاید صهیونیستی و دشمنان شناسنامه دار ملت ایران نکند.

یکی از اعضای پارلمان سوئد روز چهارشنبه 20 اردیبهشت در یک توییت اعلام کرد که پارلمان این کشور طرحی تصویب کرده که از دولت این کشور می‌خواهد تا از قرارگیری نام سپاه پاسداران در لیست “سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا” حمایت کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7501

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی