پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آیت‌الله میرباقری دربارۀ برخی گمانه‌زنی‌ها درباره حضور انتخاباتی وی واکنش نشان داد.

منتشر شده در 6 خرداد 1403
در سرویس
آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی دربارۀ برخی گمانه‌زنی‌ها درباره حضور انتخاباتی وی واکنش نشان داد.
متن این بیانیه به شرح ذیل است:
باسمه تعالی.
طی روزهای اخیر مطالبی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دعوت از این حقیر برای حضور در انتخابات آتی منتشر شده است. بیشترِ این مطالب، برآمده از محبّت و حُسن‌اعتمادِ طیفی از برادران مؤمن و انقلابی و ناشی از انگیزه‌های جدّی آنها برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است، اما این مسئولیت، چندان تناسبی با وظایف حوزوی و اجتماعی حقیر ندارد و لذا ضمن تشکر از سروران عزیز، چنین دعوت‌هایی تداوم پیدا نکند. از نخبگان جوان و انقلابی تمنّا دارم که با تکیه بر الگوی سیاست‌ورزیِ مؤمنانه و رویکرد انقلابی و اخلاقیِ شهید رئیسی، در پی تبیین و گفتمان‌سازی مولّفه‌های «دولت انقلابی» باشند تا تسهیل‌کنندۀ روی کار آمدنِ دولت کارآمد و در طراز انقلاب اسلامی باشد که بتواند راه شهدای خدمت را امتداد بخشد.

این روزها که در پی حوادث غزّه، جهان از ظلم نظام‌های سیاسی برآمده از جبهۀ لیبرال‌دموکراسی به ستوه آمده، خوب است جوانان مؤمن و انقلابی، با نظر به ظرفیت‌های مردمی که در پی شهادت آیت‌الله رئیسی ایجاد شده، و با نگاهی جهانی و افقی تمدنی، در پی آن دسته از کاندیداهای مؤمن و انقلابی باشند که ظرفیت فکری و توان اجرایی لازم را برای پیشبرد آرمان‌های تمدنی انقلاب اسلامی و عبور از الگوهای توسعۀ غربی را دارا باشند. بدیهی است حقیر به‌عنوان عضوی از جبهۀ انقلاب اسلامی، ان‌شاءالله به رسالت علمی و تبیینی خود در این مسیر عمل خواهم کرد و از کاندیداهای انقلابی که به چنین افق‌های بلندی بیندیشند و از عهده فهم دشواری‌ها و ظرافت‌ها و پیچیدگی‌های اداره کشور برآیند، پشتیبانی و حمایت می‌کنم. در پایان، از همه جوانان دغدغه‌مند که به اعتلای کشور و امتداد خط دولت انقلابی می‌اندیشند، تشکر می‌کنم.

۱۴‌۰۳/۳/۴

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/171144

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی