پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاومت مردم غزه در برابر جنایت و سبعیت نه‌فقط رژیم آپارتاید اسرائیل بلکه در برابر غربی که دگربار تمام‌قد در کنار جنایتکاران صهیونیستی ایستاده است و از هولوکاستی دیگر دفاع می‌کند، اما یک اثر تمدن‌ساز و سرمدی داشته است و آن برگرفتن ماسک و صورتک "اخلاق" و "دمکراسی" و "حقوق‌بشر" از چهره "تمدن بی‌اخلاق غرب" است.

منتشر شده در 17 اردیبهشت 1403

مصطفی قهرمانی، کارشناس سیاسی در یادداشت خود درخصوص اتفاقات منطقه نوشت:

مقاومت مردم غزه در برابر جنایت و سبعیت نه‌فقط رژیم آپارتاید اسرائیل بلکه در برابر غربی که دگربار تمام‌قد در کنار جنایتکاران صهیونیستی ایستاده است و از هولوکاستی دیگر دفاع می‌کند، اما یک اثر تمدن‌ساز و سرمدی داشته است و آن برگرفتن ماسک و صورتک “اخلاق” و “دمکراسی” و “حقوق‌بشر” از چهره “تمدن بی‌اخلاق غرب” است.
همین اکنون قهرمانان در خاک وخون درغلتیده غزه تاریخ ساز شده‌اند.
روزی فرانسیس فوکویاما استاد مطالعات بین‌الملل جان هاپکینز در تابستان ۱۹۸۹ از “پایان تاریخ” نام می‌برد.
در آن ایام اما فوکویاما ذوق‌زده شده بود و پس از فروپاشی اتحادشوروی و پیمان ورشو از پیروزی همیشگی “لیبرالیسم”، “دمکراسی” و “اقتصاد بازار آزاد” به‌مثابه دستاوردها و مفاخر تمدن غربی نام می‌برد.

امروز اما پس‌از گذشت ۷ ماه پس از آغاز دور جدید جنایت صهیونیسم و امپریالیسم حمایتگر آن با هولوکاست اسرائیل برعلیه مردم غزه باید گفت این پایان “تمدن بی‌اخلاق” غربی است که رقم می‌خورد. در شکل‌دهی و ادامه این جنایت غرب برای آخرین بار نسان داد که آزادی، دمکراسی و حقوق‌بشر هیچگاه دغدغه‌های تمدن غربی نبوده‌اند.
“اراده معطوف به قدرت” غرب در برابر “اراده معطوف به زیست و بقا” برای همیشه شکست را پذیرا شده است. خیابان‌ها و دانشگاه‌های مملو از جوانان، روشنفکران و فرهیختگان و تشنگان عدالت و صلح در متروپل های غربی مهر تاییدی بر پایان این تمدن‌ بی‌اخلاق هستند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/169534

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی