پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رسانه غربی اعلام کرد

کمیسر عالی سازمان امنیت و همکاری اروپا در امور اقلیت‌ها و رئیس جمهور ازبکستان در شهر «تاشکند» دیدار و ابعاد اصلی همکاری‌های متقابل را بررسی کردند.

منتشر شده در 15 مرداد 1401
در سرویس

 در تاشکند، «غیرت عبدالرحمان‌اف» کمیسر عالی سازمان امنیت و همکاری اروپا در امور اقلیت‌ها و «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در شهر «تاشکند» ابعاد اصلی همکاری‌های متقابل را بررسی کردند.

در این دیدار برقراری همکاری‌های عملی و همچنین چشم انداز اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های مشترک در زمینه تامین تفاهم بین ملت‌ها و توسعه پایدار مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین با رضایتمندی بر سطح کنونی گفت‌وگوی سازنده و همکاری‌های ثمربخش با نهادهای سازمان امنیت و همکاری اروپا در ابعاد اولویت‌دار – در زمینه امنیت، حوزه‌های اقتصادی و محیط زیست تاکید شد.

در این دیدار کمیسر عالی سیاست در دست اجرا در این کشور را مبنی بر توسعه فرهنگ تسامح و بشردوستی، تامین تفاهم بین ملت‌ها، حسن تفاهم مدنی و آموزش نسل جوان بر این اساس بسیار ارزشمند خواند.

وی همچنین از ابتکارات ازبکستان در تقویت روابط دوستی، حسن همجواری و شراکت چند جانبه در منطقه آسیای مرکزی، کمک برای توسعه صلح آمیز و بازسازی اقتصادی افغانستان حمایت کرد.

طرفین در مورد برگزاری چندین مراسم‌های مشترک – دوره‌های آموزشی منطقه‌ای در مورد تامین تفاهم بین ملت‌ها و رونمایی تجربیات بین المللی و توصیه‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا و همچنین حضور هیأت ازبکستان در یک «میزگرد» در مورد روابط بین ملت‌ها به توافق رسیدند.

ازبکستان از سال 1992 میلادی عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا است.

چینچین

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/40779

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی