پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

همایشی برای اتحاد با مردم فلسطین با عنوان تجاوز به فلسطین جنایتی است که مشروعیت ندارد و قوانین بین المللی را نقض می کند در کتابخانه ملی اسد در دمشق برگزار شد.

منتشر شده در 24 اردیبهشت 1402
در سرویس

کمیته خلق عرب سوریه برای حمایت از مردم فلسطین و مقاومت در برابر پروژه صهیونیستی با همکاری بنیاد بین المللی بیت المقدس سوریه و جناح های مقاومت فلسطین به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد روز نکبت یک همایش برگزار کردند.

این همایش امروز یکشنبه با عنوان (تجاوز به فلسطین جنایتی است که مشروعیت ندارد و قوانین بین المللی را نقض می کند) در کتابخانه ملی اسد در دمشق برگزار شد.

دکتر صابر فلحوط رئیس کمیته خلق سوریه، بر اهمیت برگزاری رویدادهایی که یادآور مسائل عادلانه و بویژه آرمان فلسطین است، اشاره کرد.

وی با اشاره به لزوم احتیاط از طرح ها و توطئه هایی که با هدف انحلال آرمان فلسطین است، بر ادامه راه مبارزه و مقاومت تا آزادی و بازگشت تاکید کرد.

در ادامه این نشست ، رشید موعد قاضی سابق دادگاه جنایی، تمامی ادعاهای رژیم صهیونیستی با هدف اشغال بخشی یا کل فلسطین را بررسی کرد و گفت: همه آنها ناقض قواعد حقوق بین الملل معاصر، واقعیت، واقعیات تاریخی و مذهبی هستند و هیچ ارزش حقوقی ندارند.

رسانه

طلعت ابوجهاد مدیر مرکز مطالعات نهضت جهاد اسلامی تاکید کرد: فلسطینی ها باید به حق مشروع خود در سراسر فلسطین پایبند باشند و بدون توجه به هزینه ها و فشارها در مقابل اشغالگری و مقاومت ایستادگی کنند، چرا که اشغالگری دیر یا زود پایان خواهد یافت.

سلیم برکات محقق سوری در امور سیاسی اهمیت همکاری و انسجام میان مردم عرب که فلسطین را یک راهکار دانست و به ویژه روشنفکران، تاکید کرد: برای رسیدن به هدف همیشه در قوی ترین حالت خود باشید.

رسانه

این همایش با حضور خلف المفتاح، مدیرکل بنیاد بین المللی قدس در سوریه، محمد قیس دبیرکل رهبری فلسطینی حزب بعث ، عبدالله صبری سفیر یمن، سمیر الرفاعی سفیر فلسطین و تعدادی از نمایندگان و رهبران جناح های فلسطینی و احزاب ملی سوریه و فلسطین و جمعی از محققان و علاقمندان و فعالان فرهنگی، اجتماعی و مذهبی برگزار شد.

امروز در تاریخ ملت فلسطین به «روز نکبت» (یوم النکبه) نام گذاری شده است، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۲۷ برابر با ۱۴ مه ۱۹۴۸ میلادی صهیونیست ها با اشغال سرزمین فلسطین، پایه های ناامنی، بی ثباتی، جنایت و اشغالگری را در منطقه بنا کردند.

اکنون نزدیک به ۸ دهه از اشغال سرزمین مقدس فلسطین از سوی صهیونیست ها می گذرد و در این مدت اشغالگران صهیونیست با بیرون راندن فلسطینیان از سرزمین آبا و اجدادی شان از هیچ جنایت و وحشیگری برای تصاحب و ادامه اشغالگری خود فرو گذار نبوده اند.

روز نکبت سرآغاز یک بحران انسانی برای فلسطین است. بحرانی که به چند جنگ و منازعه بزرگ میان اعراب و رژیم صهیونیستی منجر شد. نقطه تشدید بحران فلسطین تاسیس این دولت جعلی در سال ۱۹۴۸ بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7152

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی